علت قطع و وصل شدن آنتن تلویزیون

اگر تلویزیون سیگنال نداشته باشد کار کردن با آن سخت است؛ چون فرکانس های صوتی و تصویری به طور کامل دریافت نمی شود. سیگنال نداشتن یک مشکل رایج بوده که در بیشتر مارک ها مشاهده می شود و شما برای رفع مشکل باید ابتدا علت را پیدا کنید. آنتن بهترین وسیله برای دریافت سیگنال است؛ بدین ترتیب زمانی که تلویزیون سیگنال نداشته باشد باید ابتدا آنتن را بررسی کنید. دلایل زیادی باعث عدم سیگنال در تلویزیون می شود که ما آنها را به شما معرفی می کنیم. در سایت haostvrepair.com  مشاورین آماده پاسخگویی به مشکلات شما هستند، پس بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت قطع و وصل شدن آنتن تلویزیون

چگونه سیگنال تلویزیون را درست کنیم؟

برای درست کردن سیگنال تلویزیون باید ابتدا علت قطعی را پیدا کنید . اولین دلیل این قطعی از آنتن است؛ بنابراین باید آنتن مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی که کیفیت و کارایی خود را از دست داده باید آن را تعویض کنید. شرایط اقلیمی باعث قطع شدن سیم های آنتن می شود. اگر بعد از باد و شرایط بد هوایی دچار قطعی سیگنال شده اید بهتر است وضعیت آنتن را بررسی کنید. مشکلات سخت افزاری در تلویزیون می تواند دلیل قطعی سیگنال باشد، به همین دلیل شما باید از یک متخصص برای تعمیر تلویزیون در این حوزه کمک بگیرید.

این مشکل در بیشتر مواقع ساده بوده و کاربران می توانند خود به راحتی آن را برطرف سازند. اگر پس از بررسی تمام جوانب و عوامل باز هم مشکل قطعی سیگنال برطرف نشد، نیاز است تا با نمایندگی تماس بگیرید. تکنسین های مجرب می توانند در کمترین زمان مشکل را برطرف سازند.  برای حل این مشکل راهکارهای مختلفی توصیه می شود که هر کدام عملکرد مختص به خود را دارند. پس از چک کردن آنتن برای درست کردن سیگنال نیاز است تا سیستم نرم افزاری تلویزیون را هم بروزرسانی کنید.

مشکلات نرم افزاری گاهی باعث قطعی سیگنال می شوند به طوری که در تلویزیون شما هیچ تصویری قابل مشاهده نیست اما وقتی مشکل نرم افزار برطرف می شود تمام فرکانس های موجود دریافت شده و شما می توانید تصاویر را در تلویزیون مشاهده کنید. برای نصب آنتن همیشه مکان های مناسب را انتخاب کنید تا در شرایط بد آب و هوایی آنتن دچار مشکل نشود. برای درست کردن سیگنال تلویزیون باید ارتفاع آنتن هم تنظیم شود. استفاده از تقویت کننده ها سبب می شود تا آنتن بتواند فرکانس ها را با کیفیت بهتری دریافت کند.

علت سیگنال نداشتن تلویزیون سونی

قطعی سیگنال ممکن است در تلویزیون های مختلف اتفاق بیافتد و شما برای رفع مشکل باید به نوع مارک تلویزیون توجه کنید. علت سیگنال نداشتن تلویزیون سونی بیشتر از آنتن است. تلویزیون هایی که دارای گیرنده دیجیتال نیستند بیشتر با عدم سیگنال مواجه می شوند و شما در این شرایط باید ابتدا سیستم نرم افزاری آنها را چک کنید چون ممکن است با بروزرسانی این مشکل برطرف شود. وقتی تلویزیون سونی سیگنال ندارد بدین معنی است که یک مانع طبیعی یا غیر طبیعی مانع از دریافت و ارسال امواج تلویزیونی می شود.

ضعیف یا مختل شدن سیگنال سونی بیشتر به دلیل شرایط نامناسب آنتن است. اگر آنتن در محیطی نامناسب نصب شده باشد شرایط آب وهوایی باعث تکان خوردن آن می شود؛ بدین ترتیب فرکانس های تلویزیون به طور کامل قطع می شوند. علت دیگر این عدم سیگنال انتخاب آنتن های بی کیفیت است که نمی توانند با کیفیت بالا فرکانس ها را دریافت و ارسال کنند . در برخی مواقع این مشکل به دلیل خرابی برخی قطعات مانند بک لایت، مین برد و برد پاور است. در این شرایط باید مشکل را با کارشناسان در میان بگذارید تا قطعات تعمیر و تعویض شوند.

اگر تمام قطعات سالم است و سیستم نرم افزاری را هم بروزرسانی کرده اید برای رفع مشکل باید گیرنده تلویزیون و تیونر را بررسی کنید. اتصالات مربوط به آنتن باید به درستی چک شود. ممکن است کابل ها دچار اتصالی و قطعی شده باشند که شما برای برطرف کردن مشکل باید آنها را ترمیم یا تعویض کنید. عواملی که سیگنال را تحت تاثیر قرار می دهند باید به صورت کاملا دقیق و توسط ابزارهای ایمن بررسی شوند.

رفع مشکل عدم سیگنال تلویزیون سونی

در صورتی که سیگنال تلویزیون سونی قطع شده باشد شما هیچ تصویری را دریافت نمی کنید پس نیاز است تا در کمترین زمان مشکل را عیب یابی کرده و برطرف کنید. برای رفع مشکل باید ابتدا قطعات را چک کنید. اگر خرابی و سوختگی قطعات داخلی باعث بروز این مشکل شده باشد بهترین راهکار تعویض و تعمیر آنها است. در تلویزیون سونی زمانی که سیگنال قطع می شود باید ابتدا آنتن را ارتقا دهید تا بتواند فرکانس ها را با کیفیت بالا دریافت کند. آنتنی که انتخاب می کنید باید سطح کیفی بالایی داشته باشد و کار خود را بدون قطعی انجام دهد.

تنظیم ارتفاع آنتن راه حل خوبی برای درست کردن سیگنال در تلویزیون سونی است. اگر آنتن ارتفاع مناسبی را نداشته باشد، نمی تواند فرکانس ها را با کیفیت بالا دریافت کند. قبل از خرید آنتن باید به کیفیت آن توجه زیادی کنید. برای رفع مشکل عدم سیگنال همیشه راه حل های خوبی توصیه می شود که شما می توانید برای نتیجه گیری بهتر آنها را امتحان کنید. آنتن های بی کیفیت نمی توانند در شرایط آب و هوایی نامساعد سیگنال مناسب را داشته باشند و با کوچکترین حرکتی دچار قطعی می شوند.

یکی دیگر از ترفندهای درست کردن سیگنال پیدا کردن ایستگاه مناسب است. برای تقویت سیگنال نیاز است تا شما یک ایستگاه قوی را انتخاب کنید. آنتن های جهت دار برای رفع این مشکل به شما کمک زیادی می کنند . بکارگیری دستگاه های تقویت کننده در رفع مشکل عدم سیگنال کاملا کارساز بوده و می تواند به تقویت فرکانس و دریافت سیگنال کمک زیادی کند. برای افزایش قدرت سیگنال و جلوگیری از قطعی آن بهتر است تا از این دستگاه ها استفاده کنید. اگر خرابی قطعات باعث قطعی سیگنال شده باشد شما با تعمیر و تعویض آنها می توانید مشکل را برطرف سازید.

علت قطع و وصل شدن سیگنال تلویزیون

همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم سیگنال تلویزیون به دلایل مختلف قطع و وصل می شود. این قطعی بخش های مختلف تلویزیون را تحت تاثیر قرار می دهد و مانع از پخش تصویر می شود . برای رفع مشکل باید آن را عیب یابی کنید تا قسمت های دیگر تلویزیون هم دچار آسیب نشود. قطع و وصل شدن سیگنال تلویزیون بیشتر به دلایل زیر رخ می دهد:

 • اگر سیگنال مدام قطع و وصل می شود علت اصلی آن مشکل در آنتن و اتصالات آن است. شما باید شروع به عیب یابی کنید و ابتدا خود آنتن و کیفیت آن را بررسی کنید. اگر آنتن کیفیت بالایی دارد و در جهت درست نصب شده است باید اتصالات آن به درستی چک شود.
 • علت دیگر این قطعی کابل هایی هستند که از آنتن به تلویزیون متصل می شوند. در صورتی که کابل ها دچار قطعی شده باشند باید عوض شوند.
 • علت دیگر قطع و وصلی سیگنال و تصویر در تلویزیون خراب شدن برد پاور است. این قطعه فرکانس های لازم را ارسال و دریافت می کند؛ به همین دلیل زمانی که خراب می شود شما شاهد قطعی سیگنال هستید .
 • خراب شدن قطعات داخلی و بیرونی آنتن هم می تواند دلیل قطعی سیگنال باشد که در جنین شرایطی باید تعمیر و تعویض شوند.
 • عدم تنظیم جهت آنتن تلویزیون مهم ترین دلیل قطع شدن سیگنال است و شما برای رفع مشکل باید جهت را به درستی تنظیم کنید.
 • پارگی کابل آنتن باعث می شود تا اتصال آن به تلویزیون قطع شود؛ به همین دلیل شما سیگنالی را دریافت نمی کنید.
 • مشکل در فیش آنتن هم می تواند باعث بروز این مشکل شود. آنتن به کمک 2 عدد فیش به تلویزیون متصل می شود و در صورتی قطعی سیگنال شما باید این بخش را بررسی کنید.

علت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ

اگر از تلویزیون سامسونگ استفاده می کنید ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که چندین ساعت یا چند روز با مشکل عدم سیگنال مواجه شده باشید. برای برطرف کردن این مشکل باید عیب کار را پیدا کنید. عوامل زیادی در بروز این مشکل نقش دارند. اگر تلویزیون دارای گیرنده دیجیتال داخلی باشد در صورتی قطعی سیگنال احتمال خرابی تیونر وجود دارد. سوختن این قطعه مانع از دریافت سیگنال می شود. در تلویزیون های سامسونگ انتخاب نوع آنتن و نحوه نصب آن اهمیت زیادی دارد .

اگر آنتن با کیفیت بالا خریداری شود قطعا کارایی خوبی خواهد داشت؛ پس اگر شاهد قطعی سیگنال بودید ممکن است کیفیت آنتنی که استفاده می کنید مناسب نباشد. جهت آنتن باید به درستی تنظیم شده باشد. آنتن های جهت دار می توانند به سرعت ایستگاه های پر قدرت را پیدا کنند. علت دیگر قطعی سیگنال در تلویزیون سامسونگ مشکل در اتصالات آنتن به تلویزیون است که شما باید از ابتدا آن را بررسی کنید. در صورتی که کابل ها و فیش های مربوط به آنتن و تلویزیون دچار مشکل شده باشند شما شاهد قطعی سیگنال در تلویزیون خواهید بود.

استاندارد نبودن محل نصب آنتن و ارتفاع نامناسب آن علت دیگر قطعی سیگنال است. اگر سیستم نرم افزاری تلویزیون نیاز به بروزرسانی داشته باشد ابتدا سیگنال قطع می شود و پس از بروزرسانی مجدد وصل می گردد. اگر علت قطعی سیگنال را پیدا نمی کنید، نمایندگی های مجرب می توانند در این زمینه به شما کمک زیادی کنند. در صورتی که آنتن ضعیف باشد، نمی تواند سیگنال های قوی را به راحتی دریافت کند. خرابی برخی قطعات داخلی تلویزیون می تواند علت بروز این مشکل باشد که برای رفع آن نیاز به متخصصین دارید.

راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون سامسونگ

زمانی که با قطعی سیگنال در تلویزیون سامسونگ مواجه می شوید راهکارهای مختلفی پیش روی شما است که می توانید برای رفع مشکل از آنها استفاده کنید. در زیر به چند راهکار تقویت سیگنال و رفع قطعی آن اشاره می کنیم:

 • بهترین راهکار این است که آنتن را در کنار پنجره یا روی پشت بام قرار دهید تا به ایستگاه نزدیک باشد. در این شرایط می توانید در صورتی قطعی به راحتی جهت آنتن را عوض کنید. ساختمان های بلند به دلیل نزدیک بودن به برج های سیگنال برای قرار دادن آنتن بهترین گزینه هستند.
 • استفاده از دستگاه های تقویت کننده سیگنال بهترین راهکار برای جلوگیری از قطعی آن است. این دستگاه شباهت زیادی به آمپلی فایر دارد و فرکانس های دریافتی را به خوبی تقویت می کند. اگر آنتن از برج های سیگنال دور باشد با دستگاه تقویت کننده می تواند بهترین سیگنال را به تلویزیون برساند. پیشرفته بودن این دستگاه ها باعث شده تا هیچ گونه نویزی نداشته باشند.
 • ایستگاه ها و برج های سیگنال را پیدا کنید که این بهترین راهکار برای تقویت سیگنال است.
 • تنظیم کردن ارتفاع آنتن آن هم به درستی می تواند مانع از قطعی سیگنال شود.

تلویزیون بهترین وسیله برای سرگرمی است؛ به همین دلیل زمانی که سیگنال آن قطع می شود دیگر کارایی لازم را ندارد. برای برقراری سیگنال و رفع مشکل باید ابتدا به برند تلویزیون توجه کنید و متناسب با آن مشکل را عیب یابی کنید. کارشناسان فعال در سایت youtube.com می توانند برای برطرف کردن مشکل قطعی سیگنال به شما کمک زیادی کنند .

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علت قطع و وصل شدن آنتن تلویزیون" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علت قطع و وصل شدن آنتن تلویزیون"، کلیک کنید.