نخستین مدال بین المللی دختران ایران در تاریخ والیبال

نخستین مدال بین المللی دختران ایران در تاریخ والیبال

تیم ملی والیبال زیر 18 سال دختر ایران در دیدار نهایی رقابت های قهرمانی آسیای مرکزی موفق به شکست قزاقستان شد تا با شش برد متوالی و تنها واگذاری نتیجه یک ست، طلایی شود و به نخستین مدال تاریخ والیبال رده های سنی دختر کشورمان دست یابد.

به گزارش مجله gcorg، رقابت های والیبال زیر 18 سال دختر منطقه آسیای مرکزی (کاوا) که از روز سه شنبه 15 خرداد با حضور 6 تیم در تاشکند پایتخت ازبکستان آغاز شده بود، امروز (دوشنبه 21 خرداد) با قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید.

تیم ملی والیبال زیر 18 سال دختر ایران که در این رقابت ها شرکت کرده است، در ششمین و آخرین دیدار خود برای دومین بار به مصاف قزاقستان رفت و با شکست مجدد این تیم با نتیجه سه بر یک به عنوان قهرمانی دست یافت.

شاگردان فاطمه شعبان خمسه در ست دوم 25 بر 16 مغلوب شدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 12، 25 بر 17 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند و جام قهرمانی را بالا بردند.

تیم ملی زیر 18 سال دختر ایران در مرحله مقدماتی نیز پنج برد برابر قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان یک و دو و قزاقستان به دست آورد تا با کسب 15 امتیاز به عنوان تیم صدرنشین راهی دیدار نهایی این مسابقات شود.

کسب این عنوان قهرمانی، نخستین مدال طلای دختران رده های سنی والیبال ایران در مسابقات بین المللی را رقم زد.

مریم قاضی راد، هستی واحدی، سوگند بابازاده، معصومه قدمی، یسنا آهنکوب رو، نگار حسینی، زهرا محمدزاده، لعیا افزونی، هلیا پوررضا، یلدا جعفری و، مبینا کریمی بازیکنان تیم ملی والیبال زیر 18 سال دختر ایران در این رقابت ها بودند.

فاطمه شعبان خمسه به عنوان سرمربی، بهاره نیازی و ندا مولاهویزه (مربیان)، فهیمه محلوجی (بدنساز)، اکرم حبیب لو (فیزیوتراپ)، زهرا یلقی (آنالیزور) و افسانه شکوهی فر به عنوان مدیر تیم ملی پوشان ایران را در این مسابقات همراهی کردند.

تیم ملی والیبال زیر 17 سال پسر ایران نیز که خود را برای رقابت های قهرمانی جهان آماده می کند، عنوان نایب قهرمانی رقابت های زیر 18 سال پسر آسیای مرکزی را به دست آورد.

قهرمانان و نایب قهرمانان والیبال آسیای مرکزی ساعت 16 روز چهارشنبه 24 خرداد وارد تهران خواهند شد.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین مدال بین المللی دختران ایران در تاریخ والیبال" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین مدال بین المللی دختران ایران در تاریخ والیبال"، کلیک کنید.