قیمت پی ال سی دلتا در ایران 1403

آفتاب نیوز :

تنوع پی ال سی های دلتا با کارایی بالا و قیمت مقرون به صرفه، در مقایسه با پی ال سی های تولیدی شرکت های بزرگ فعال در حوزه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی، باعث شده است تا این شرکت قسمت عمده ی بازار ایران و جهان را به خود اختصاص بدهد. 

قیمت پی ال سی های دلتا با توجه به دسته بندی که در آن قرار گرفته اند و ویژگی هایی که دارند، متفاوت است. از طرف دیگر عوامل خارجی مانند میزان عرضه/ تقاضا و همچنین بالا و پایین شدن قیمت ارز، بر روی قیمت نهایی پی ال سی تاثیر می گذارند. در ادامه ی مطلب به بررسی قیمت پی ال سی دلتا در سال 1403 می پردازیم.

سری های مختلف PLC دلتا، کاربرد های متنوع در صنعت

دقت و سرعت عمل بسیار بالا، انعطاف پذیری قابل قبول، سطح ایمنی مطابق با استاندارد های جهانی، قابلیت خواندن انواع ورودی در صنایع مختلف و سرعت پاسخگویی بالا از مزایای قابل توجه پی ال سی دلتا هستند که آن ها را برای کاربرد های گوناگون و انواع محاسبات ساده تا پیشرفته، مانند اتوماسیون فرایند های صنعتی کارخانه جات، اتوماسیون تاسیسات ساختمان، اتوماسیون سیستم های حمل ونقل و اتوماسیون سیستم های هواپیما و فضاپیما مناسب می سازد. 

به طور کلی می توان گفت نوع کاربرد و اندازه ی پروژه تعیین کننده ی مدل و در نتیجه قیمت PLC خواهد بود، اما عوامل دیگری نیز در آن دخیل هستند:

قیمت پی ال سی به چه مواردی بستگی دارد؟

  • شرکت سازنده یا برند پی ال سی

دلتا یکی از شرکت های نام آشنا و معتبر در تولید پی ال سی های با کیفیت بالا و قیمت رقابتی است. دفتر مرکزی این شرکت درکشور تایوان می باشد و تجهیزات اتوماسیون صنعتی تولیدی دلتا، توانسته اند بخش قابل توجهی از صنعت در جهان را به خود اختصاص بدهند. به دلیل روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور، شرکت دلتا یکی از شرکت هایی است که در ایران نمایندگی فعال و معتبر دارد و در صورت خرابی، تعمیرات آن به راحتی امکان پذیر خواهد بود. 

  • کیفیت پی ال سی

خرابی تجهیزات اتوماسیون صنعتی به معنای تعطیلی خط تولید و خسارت های سنگین (گاهاً غیرقابل جبران) برای تولید کننده می باشد. به همین دلیل کیفیت پی ال سی بسیار مهم است و بر روی قیمت ابتدایی آن تاثیر می گذارد. به عبارت دیگر فعالین صنعت ترجیح می دهند با خرید پی ال سی باکیفیت، هزینه های تعمیر و راه اندازی مجدد را کاهش دهند. 

قیمت پی ال سی دلتا در ایران 1403

  • تعداد و نوع ورودی، خروجی پی ال سی

پی ال سی ها دارای دو نوع ورودی و خروجی ترانزیستوری و رله ای هستند. خروجی های ترانزیستوری تنها با جریان برق مستقیم قابل استفاده هستند، اما از خروجی های رله ای می توان در دو نوع جریان متناوب و مستقیم و برای سیگنال های آنالوگ و دیجیتال استفاده نمود. 

  • قابلیت برنامه ریزی

پی ال سی های متفاوت، امکانات متفاوت برنامه نویسی و مدیریت سیستم را برای کاربر فراهم می آورند. 

  • قابلیت های ارتباطی

پشتیبانی از شبکه های متفاوت مدباس، اترنت و پروفیباس از امکانات پی ال سی می باشد. به عنوان مثال در کاربرد هایی که به پی ال سی با سرعت ارتباط بالا نیاز داریم، ضروری است PLC با قابلیت پشتیبانی از شبکه Ethernet خریداری بشود. 

  • نوع و حجم حافظه پی ال سی

حجم حافظه ی پی ال سی از موارد تاثیرگذار بر روی قیمت پی ال سی است. با توجه به حجم اطلاعات و حافظه ی مورد نیاز می توانیم پی ال سی مناسب را خریداری نماییم.

  • قابلیت استفاده در شرایط خاص محیطی

واضح است که اگر پی ال سی را برای شرایط غیر معمول لازم داریم باید هزینه ی بیشتری برای خرید آن پرداخت کنیم. پی ال سی هایی که با شرایط خاص مانند دما و رطوبت بالا سازگاری هستند، قیمت بالاتری در بازار دارند.

  • امنیت پی ال سی

اولویت اول در بعضی از صنایع بالا بودن سطح امنیت اطلاعات است و به همین دلیل در هنگام خرید پی ال سی، این موضوع به صورت ویژه مورد توجه خریدار قرار می گیرد. 

قیمت پی ال سی دلتا در ایران 1403

خرید انواع PLC دلتا

اما علاوه بر موارد گفته شده، بازار کشورمان همواره تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز بوده است و در این میان قیمت کالا های وارداتی وابستگی بیشتری به این تغییرات دارد.

 سری های مختلف PLC دلتا با ویژگی های متنفاوت، به دلیل داشتن قیمت پایین تر جایگزین مناسب برای PLC های مشابه در برند های دیگر هستند. در ادامه آخرین قیمت پی ال سی دلتا در سال 1403 برای اطلاع شما آورده شده است. 

PLC-DVP-S2

پی ال سی های سری S2 دلتا با محدوده ی قیمتی 3 تا 5 میلیون تومان در سال 1403، ساده ترین پی ال سی های تولید این شرکت هستند.

پی ال سی کد DVP14SS2 یکی از پرفروش ترین پی ال سی های سری S2 دلتا می باشد که قیمت آن با توجه به تغییرات قیمت ارز در سال 1403 تغییر کرده و در حال حاضر با قیمت 3036000 تومان در بازار به فروش می رسد. 

PLC-DVP-SA

سری SA پی ال سی های دلتا قابلیت ارتقا با ماژول های توسعه ی سمت چپ و سمت راست سری DVP-S را دارند و در محدوده ی قیمت 6 تا 7 میلیون تومان به فروش می رسند. کد DVP12SA با دو نوع خروجی رله ای و ترانزیستوری را می توانید با قیمت 6099000 در سال 1403 خریداری نمایید. 

PLC-DVP-SX

سری SX مانند سری SA، از تولیدات میان رده شرکت دلتا می باشند که برای کاربرد های متوسط مناسب هستند. 

DVP10SX به دلیل تعداد ورودی/خروجی های آنالوگ و دیجیتال کاربرد های فراوانی در صنعت دارد. قیمت این پی ال سی نیز با توجه به تقاضای بازار و نوسانات قیمت ارز در بازار ثابت نبوده و در سال 1403 به 7439000 رسیده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت پی ال سی دلتا در ایران 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت پی ال سی دلتا در ایران 1403"، کلیک کنید.