سیگنال مهم خودروهای برقی به بازار/چند نفر متقاضی خرید هستند؟

سیگنال مهم خودروهای برقی به بازار/چند نفر متقاضی خرید هستند؟

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg،از میان 140 هزار متقاضی خودروهای برقی تنها به 10 هزار نفر به صورت قرعه کشی خودرو می رسد.

به نوعی می توان گفت 140 هزار نفر مبلغ 100 میلیون تومان پول بلوکه کردند.

با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود که 14 هزار میلیارد تومان پول در حساب های وکالتی بلوکه شد.

حال 130 هزار نفر بدون دریافت خودرو باید 100 میلیون تومان را برداشت کنند.

ناگفته نماند که بسیاری از افراد هم به واسطه دریافت سود حاصل از فروش خودروها در بازار ثبت نام را انجام می دهند.

به گفته رییس سازمان توسعه تجارت، پس از فراز و نشیب هایی که وجود داشت، بالاخره عرضه خودروهای برقی از هفته گذشته با بحث وکالتی کردن حساب ها و بلوکه کردن وجه 100 میلیون تومانی آغاز شد. بیش از 140 هزار نفر حساب های بانکی خود را به نام خودروهای برقی، وکالتی کردند.

وی با بیان اینکه علیرغم انتقادهایی که نسبت به عرضه ی خودروهای برقی وجود داشت و برخی اعلام می کردند، مورد استقبال قرار نخواهد گرفت، اما در حقیقت استقبال بسیار خوب و خارج از انتظار از این طرح عرضه خودروهای برقی صورت گرفت، گفت: عملاً ثبت نام بسیار خوب در این عرضه که شامل مدل های مختلف بود، انجام شد؛ ضمن اینکه علاوه بر خودروهای با نرخ متوسط، خودروهای با نرخ بالا هم مورد استقبال قرار گرفت و عدد ثبت نام قابل توجه بوده است. به طور مثال تنها برای سه مدل از خودروهای عرضه شده، 25 هزار ثبت درخواست صورت گرفته است.

ضیغمی ضمن اعلام اینکه روز دوشنبه هفته جاری (هفتم خرداد ماه) اولویت بندی ها انجام خواهد شد، تصریح کرد: باتوجه به اینکه تعداد درخواست بالا است، این امکان وجود ندارد که برای خرید خودروهای برقی در این سامانه، صف تشکیل شود و پس از اینکه متناسب با تعداد خودروهای موجود، افراد مشخص شوند و در اصطلاح رزرو (تا زمان واریز وجه) صورت گیرد، عملاً الباقی مشمول«عدم تخصص» یا «ابطال» خواهند بود و از این نوبت حذف خواهند شد و همچون مدل عرضه خودروهای بنزینی اینگونه نخواهد بود که مجدد در همین گروه امکان ثبت نام داشته باشند؛ مگر آنکه فردی از منتخبان (افرادی که به شرکت ها معرفی می شوند) از واریز وجه منصرف شود و وجه خودروها را واریز نکنند، در این صورت به سراغ افرادی خواهیم رفت که حذف شده اند. بنابراین افرادی که عدم تخصیص داشته باشند، ابطال صورت می گیرد و این افراد برای ثبت نام در طرح عرضه خودروهای برقی، بایستی از اول ثبت نام کنند.

به گفتی وی بر این اساس به صورت قطعی، در این عرضه، هیچ صفی تشکیل نخواهد شد و تنها افرادی که در اولویت بندی، اسامی آنها اعلام شود، مشمول تخصیص خودرو خواهند شد.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیگنال مهم خودروهای برقی به بازار/چند نفر متقاضی خرید هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیگنال مهم خودروهای برقی به بازار/چند نفر متقاضی خرید هستند؟"، کلیک کنید.