هواشناسی قرمز هواشناسی برای کرمانشاه

آفتاب نیوز :

محمدعلی زورآوند اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین داده های هواشناسی، فعالیت سامانه نیرومند حاکم بر جو منطقه که چهارشنبه مورخ (1402/11/25) هشدار سطح قرمز شماره 02 در خصوص آن صادر گردیده؛ همچنان تا روز شنبه تداوم خواهد داشت. این سامانه ضمن کاهش متوسط دمای هوا، به تناوب سبب وزش باد، بارندگی، همراه با مه، رعدوبرق و رگبار پراکنده تگرگ در سطح استان می شود.

وی افزود: بارش این سامانه که امروز (جمعه) قابل ملاحظه خواهد بود؛ علاوه بر آبگرفتگی معابر، رواناب و سیلاب های محلی، ممکن است موجب طغیان برخی رودخانه ها در سطح استان شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: با سرد شدن تدریجی لایه های زیرین جو، بارش افزون بر ارتفاعات و گردنه ها، احتمالاً در مناطق سردسیر نیز به شکل برف مشاهده خواهد شد.

وی ادامه داد: به دنبال این شرایط از روز یکشنبه تا سه شنبه، مجدداً امواج کوتاهی که در مقایسه با موج اخیر از رطوبت بسیار کمتری برخوردار می باشند، به تناوب جو استان را تحت تاثیر قرار داده، در بعضی ساعات سبب وزش باد و بارش هایی بویژه در نیمه غربی استان می گردند.

به گفته زورآوند در روز های دوشنبه و سه شنبه، بارش ها غالباً به شکل رگبار های پراکنده خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: دمای هوا که از امروز تا بامداد دوشنبه روندی کاهشی خواهد داشت، در روز های شنبه تا دوشنبه، شرایط را برای تشکیل مه، بخصوص در اوایل روز، تشدید می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی قرمز هواشناسی برای کرمانشاه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی قرمز هواشناسی برای کرمانشاه"، کلیک کنید.