خداحافظ رییس – مجله gcorg

خداحافظ رییس

از حدود ساعت 3 بعدازظهر دیروز که خبر ناگوار از شمال غرب کشور مخابره شد، عقربه های ساعت برای ایرانی ها کندتر چرخید. روستای اوزی شد مرکز خبری دنیا، سی ان ان و رویترز هدلاین شان را به وقت ورزقان تنظیم کرده بودند. خبر تلخ و تکان دهنده و شوک آور بود؛ سیدابراهیم رییسی و همراهانش… بقیه اش را می دانید.

به گزارش مجله gcorg، فرهخیتگان نوشت: شهید ابومهدی المهندس یک جمله طلایی دارد؛ در بحران ها باید ذهن سرد و قلب داغ داشت، اگر برعکس باشد کار تمام است.
از حدود ساعت 3 بعدازظهر دیروز که خبر ناگوار از شمال غرب کشور مخابره شد، عقربه های ساعت برای ایرانی ها کندتر چرخید. روستای اوزی شد مرکز خبری دنیا، سی ان ان و رویترز هدلاین شان را به وقت ورزقان تنظیم کرده بودند. خبر تلخ و تکان دهنده و شوک آور بود؛ سیدابراهیم رییسی و همراهانش… بقیه اش را می دانید.
لحظات و ثانیه های کشدار و پرالتهاب عصر روز یکی به آخر اردیبهشت عجیب تبدار شده است، گویی مرداد است، هوا در ورزقان به زیر صفر رسید اما هُرم تند این لحظات بدجور توی سر و صورت می زند، اخبار ضد و نقیضند، مثل خود اردیبهشت که یک چشمش اشک است و یکی از خنده به آفتاب تنه می زند بلاتکلیفند، گاهی خوب و امیدوارکننده و گاهی اندوهناک و جانکاه… خبر کم خبری نیست. به قول فرنگی ها تکس مهم است اما در کانتکس فعلی اهمیت دوچندانی پیدا می کند. به وضع منطقه نگاه کنید، به اهمیت ایران نگاه کنید، به اتفاقات 13 فروردین تا دو هفته بعدش نگاه کنید. از چابهار تا ارومیه، از سرخس تا خرمشهر چشم ها به اوزی است، چشم نگرانِ مستضعفان عالم و دوستان همه به ایران است…
نیمه شب با همین خبرها طی می شود. گهگاهی خبرهای شیرین امیدوارکننده شیب ناامیدی را کم می کند، خبر از سیگنال ها و تماس ها و چه و چه، اما هرچه به دل تاریک شب می رویم شیب منفی خوانی خبرها تندتر می شود.
دم دم های صبح است که ناگهان خبر تلخ آوار می شود؛ بالگرد پیدا شده است اما…
سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور ایران اسلامی رسما می شود شهید ابراهیم رییسی و نامش می رود کنار نام محمدعلی رجایی . مدیر میدان، مرد گریزان از پشت میزنشینی و کارتابل بازی در میدان به آرزویش می رسد. مرد مردمند، مرد ساده زیست، مرد صادق و دوست داشتنی… به هرآنچه می خواست رسید.
صبح سختی است. قلم در دست دشوار می چرخد. تهدیدها فراوان است و فرصت ها بی شمار، فرصت دوباره ما شدن برای ایران مهم ترینش است، دست های به آسمان رفته به دعا برای سلامت رییس جمهور در این ساعات فراوان بودند.گ و حالا دل های داغ دیده کم نیستند. فضای همدلانه در کشور پررنگ است و با همه اینها می توان امیدوار بود. ایران ما روزهای از این دشوارتر هم دیده است. آشناترینش روزهای پرالتهاب سال 60 است که در شهرآشوبی عجیب در کمتر از 2 ماه رییس قوه قضاییه و رییس جمهور و نخست وزیرمان را از ما گرفتند، اما انقلاب خمینی جانی دوباره یافت و باز هم جوانه زد و فریاد کشید. نه، این درخت پر از زخم خَم نخواهد شد.
به همان جمله ابومهدی عزیز برگردیم، ترجمانش را در این عصر بحرانی سیدعلی خامنه ای عصر یکشنبه در حسینیه امام خمینی گفت: «ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی آید.»

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خداحافظ رییس – مجله gcorg" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خداحافظ رییس – مجله gcorg"، کلیک کنید.