اُپرای «شیدا» به «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت تقدیم شد 

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg،نخستین شب از اُپرای «شیدا» جدیدترین اثر نمایشی «پرواز همای» خواننده ایرانی شب گذشته – شنبه 26 خرداد – در شرایطی در فضای باز کاخ نیاوران روی صحنه رفت که بارش باران بهاری در ساعاتی پیش از آغاز برنامه، فضای دلچسبی را به محل برگزاری اجرا آورده بود.

اُپرای «شیدا» با حضور بازیگرانی چون: محمدحسین صفری (وحشی بافقی)، امیر کربلایی زاده (شاه تهماسب)، نادر فلاح (چوها سلطان)، آرزو نبوت (پریخان)، پیمان رضوی (قباد)، لاله کریمی (مهربانو) و… از شب گذشته در حیات هنر کاخ نیاوران روی صحنه رفت و «پرواز همای» به عنوان خواننده با همراهی «آیدا اشجعی» (در نقش شیدا) و گروه همخوانان، به هنرنمایی پرداختند.

این اُپرا با رفت و برگشت های متعدد زمانی و تاریخی، در تلاش است قصه سرنوشت غم انگیز مسیحای آواز خوان و رامشگران و شاعران در دوران شاه تهماسب صفوی را به تصویر بکشد. داستان ها و روایت هایی که در کتاب های تاریخی با جزییات فراوان به آنها پرداخته شده و حالا در این اُپرا، روایتی جدید بر اساس مستندات تاریخی به بیننده ارایه میشود.

پرواز همای با اجرای حدود 15 قطعه در این نمایش با همراهی «آیدا اشجعی» (در نقش شیدا) و گروه همخوانان، لحظات جالبی را خلق می کند و به مرور حضور امیر کربلایی زاده (شاه تهماسب) وجه نمایشی و طنز داستان را تشدید میکند تا مخاطب و بیننده با این ترکیب نمایشی و موسیقی، حدود دو ساعت و نیم سرگرم شود و از اتفاقات تاریخی برای اهالی موسیقی در این دوره زمانی آگاه شود.
اُپرای «شیدا» به «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت تقدیم شد 

تجربه خوانندگی «آیدا اشجعی» (در نقش شیدا) که به عنوان نقش رو به روی پرواز همای در این نمایش هنرنمایی میکند، لحظات پرشوری را در محل برگزاری باعث شد که با تشویق های ممتد هنردوستان مواجه شد.

در نخستین شب از اجرای این برنامه «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت به تماشای «شیدا» نشست و «پرواز همای» در انتهای نمایش، شب نخست اُپرای «شیدا» را به این هنرمند مولف و محجوب تقدیم کرد که مورد تشویق حضار قرار گرفت.

اُپرای «شیدا» برای تاریخ های 27، 28 و 29 خرداد نیز تمدید شده است و علاقمندان برای حضور و تماشای آن می توانند از طریق سایت «تیوال» اقدام به تهیه بلیت نمایند

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اُپرای «شیدا» به «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت تقدیم شد " هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اُپرای «شیدا» به «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت تقدیم شد "، کلیک کنید.