وزیر فرهنگ: رییس جمهور شهید کشوری نیمه تعطیل را تحویل گرفت

وزیر فرهنگ: رییس جمهور شهید کشوری نیمه تعطیل را تحویل گرفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات رییس جمهور شهید، گفت: آقای رییس جمهور وقتی مدیریت جامعه را 3 سال قبل در اختیار گرفت، کشوری تعطیل و نیمه تعطیل را داشتیم که با اقدامات ایشان از این شرایط خارج شدیم.

به گزارش مجله gcorg، محمدمهدی اسماعیلی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهدای خدمت آیت الله سید ابراهیم رییسی و همراهانشان که امروز (یکشنبه 6 خرداد) با حضور جواد اوجی وزیر نفت و کارکنان وزارت نفت در محوطه مقبره شهدای این وزارتخانه برگزار شد، گفت: خداوند متعال را شاکر هستیم که در پناه الطاف الهی نظام امت و امامت و برخلاف همه فراز و فرودها و اتفاقات داخلی و خارجی از تحریم و تهدید گرفته تا جنگ نظامی، ترور و از دست دادن عزیزان خدمتگزار، خیمه بلند انقلاب همچنان برافراشته است.

وی افزود: در هر نظام سیاسی اگر یکی از این اتفاقات در مقیاس پایین تری رخ می داد التهاب و نگرانی همه شیون اجتماعی را در بر می گرفت، اما مردم عزیز ایران یک هفته است که رییس جمهور ولایی و پر تلاششان را از دست داده اند و با این وجود وضعیت عمومی کشور با ثبات کامل، انسجام ملی، نزدیک شدن بیشتر دلها به هم و کنار گذاشتن برخی اختلافات تبدیل به امت واحده ای برای طی مسیر نورانی امام، انقلاب و راه شهدا شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در این چند روز اندوه بار، دنیا عظمت ملت ایران را از نزدیک دید؛ بدخواهان خواب های پریشانی برای کشور ما دیده بودند، از فروپاشی اجتماعی صحبت می کردند، از بین رفتن سرمایه اجتماعی را یادآور می شدند و از فاصله بین دولت و ملت حرف می زدند اما با وضعیتی شگفت انگیز رو به رو شدند.

وزیر فرهنگ ادامه داد: از ساعات اولیه ای که رییس جمهور عزیز را در مسیر خدمت و تلاش و در میان کوهستان ها گم کردیم دل های جامعه ایرانی به هم نزدیک تر شد؛ همه نگران وضعیت آقای رییس جمهور و همراهان بودند. مساجد، تکایا، حسینیه ها، بقاع متبرکه و امامزادگان مملو از جمعیتی بود که با چشمان اشکبار و دستانی به سوی آسمان برای بازگشت ابراهیم از میان کوهستان دعا می کردند.

وی گفت: ابراهیم بت شکن ما در مسیر خدمتگزاری شب و روز نمی شناحت و همه لحظات زندگی خود را وقف خدمتگزاری به مردم عزیز ایران کرده بود.

وی افزود: اگر جامعه ما به فاصله چند هفته اتفاقات شگفت انگیزی از جنس عزت و غرور را تجربه می کند به دلیل تدابیری است که در این مدت نزدیک به سه سال با هدایت های رهبر انقلاب و میدان داری رییس جمهور مکتبی اتخاذ شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در عملیات وعده صادق وقتی همه کشورهای مجهز غربی با همه امکانات بسیج شده بودند برای اینکه جلوی آسیب به رژیم صهیونسیتی را بگیرند، فرزندان غیور مردم ایران افتخار تاریخی را خلق کردند؛ پهپادها از آسمان شهرهای مقدس عبور می کرد و همراه با آن اشک های مشتقان که سال ها منتظر خواری رژیم صهیونسیتی بودند را به دنبال داشت.

وزیر فرهنگ گفت: بعد از چند هفته این اجتماعات میلیونی در تبریز، تهران، قم، بیرجند و مشهد مقدس صورت گرفت؛ میلیون ها ایرانی با صرف وقت با عشق و علاقه خودشان را به صفوف فشرده تجلیل، تکریم و تعظیم از خدمتگزار خودشان رساندند و لحظات و دقایقی تاریخی را رقم زدند.

وی افزود: حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی هم در زمان حیات خود تمام وجود خود را وقف تعالی و عزت ایران و اسلام کرده بود و وجود نازنین زخم خورده ایشان انقلاب بزرگی از اجتماعات مردمی که حاصل آن انسجام و وحدت ملی بود را رقم زد که مصداق جمله «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: آقای رییس جمهور وقتی مدیریت جامعه را 3 سال قبل در اختیار گرفت، کشوری تعطیل و نیمه تعطیل را داشتیم، روزهای تنفیذ حکم ریاست جمهوری بیماری کرونا جان بیش از 700 نفر از هموطنانمان را می گرفت.

وی گفت: فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، هنری و اجتماعی یا تعطیل و یا نیمه تعطیل بودند، ملت دچار تحقیر از طرف مدعیان خوش نشین کم عقل وابسته به غرب بودند، ادعا داشتند عرضه ساخت واکسن که نداریم هیچ، عرضه وارد کردن آن را هم نداریم، اما با تلاش های آیت الله رییسی کشور به حالت عادی بازگشت، شما عزیزان در وزارت نفت گواهانی زنده بر اقدامات صورت گرفته هستید. مهندس اوجی نمونه مجسمی از یکی از ارکان دولت انقلابی در ارتقای وضعیت جامعه است.

وی افزود: برخی روزها صادرات نفت به کمتر از یکصد هزار بشکه رسیده بود. ده ها مشکل وجود داشت که بهتر از من به آنها واقف هستید، اما امروز با رشد بیش از 20 درصدی در این حوزه مواجه هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در سایر بخش ها هم همینطور؛ حوزه فرهنگ و هنر تعطیل بود و تصور می کردند فرهنگ و هنر با جریان انقلابی به پیش نخواهد رفت، اما در سال گذشته پر رونق ترین دوره فرهنگ و هنر در همه سال های پیش از آن را داشتیم.

وزیر فرهنگ گفت: در حوزه صنعت برق و آب و سایر بخش ها و زمین های سوخته ای که تحویل گرفته بودیم، با همت آیت الله رییسی در نقطه با ثباتی قرار گرفته است، ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی می زند و در داخل کشور نفر اول اجرایی و خدمتگزاران دیگری را از دست می دهد ولی با قدرت ایستاده است و مسیر را به سمت آینده ادامه می دهد.

وی افزود: خداوند متعال بر علو درجات امام راحل بیفزاید که این نهضت بزرگ را برای ما پِی ریزی کردند و با ایمان و اعتقاد به خداوند و امدادهای الهی مسیر ما را به پیش برده است و پر شورتر از گذشته مسیر را ادامه خواهیم داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: باید از همکاران شهیدم دکتر امیر عبدالهیان یاد کنیم که دوگانه دیپلماسی و میدان را حل کرد در ایام حزن فلسطینیان از پا ننشست و با اخلاص و تواضع مسیر بندگی خدا را طی کرد و در بهترین زمان در کنار یکی از بهترین اولیای الهی به دیدار معبود شتافت. یاد و خاطر شهیدان آل هاشم، دکتر رحمتی، سردار سیدمهدی موسوی نیز که فداکارانه جان خود را تقدیم کرد  و سایر همراهان را  هم گرامی می داریم.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ در پایان گفت: انشاالله عاقبتمان ختم به شهادت شود و پرچم نهضت در اختیار امام زمان (عج) قرار گیرد.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر فرهنگ: رییس جمهور شهید کشوری نیمه تعطیل را تحویل گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر فرهنگ: رییس جمهور شهید کشوری نیمه تعطیل را تحویل گرفت"، کلیک کنید.