مراقب سودجویان آزمون استخدامی باشید – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

مراقب سودجویان آزمون استخدامی باشید - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیرو رصد مستمر فضای مجازی به استحضار تمامی داوطلبان و عوامل اجرایی می‌رساند که همه ساله در فضای مجازی با نزدیک شدن به زمان سنجش و ارزیابی تکمیلی آزمون‌های استخدامی، آگهی‌های فروش محتوای ارزیابی از سوی مجرمان سایبری و سودجویان در کانال‌ها و گروه‌های فضای مجازی انتشار یافته و با این ترفند خریداران را به درگاه‌های بانکی گاهاً جعلی هدایت می‌کنند و اطلاعات بانکی آنها را به سرقت برده و یا پس از دریافت وجوه مالی، دیگر پاسخگوی خریدار نبوده و یا محتواهای دوره‌های گذشته را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند.

لازم به ذکر است تمامی اقدامات ستاد اجرایی بر مبنای قانون و با حفظ سطوح مختلف محرمانگی سناریوها و محتوای ارزیابی می‌باشد و فقط نویسنده سناریو به محتوا دسترسی داشته و ضمن رعایت محرمانگی محتوا، به صورت روزانه در سامانه بارگذاری می‌گردد.

داوطلبان اطمینان خاطر داشته باشند، سناریوهای رشته‌های مختلف سنجش و ارزیابی تکمیلی آزمون‌های استخدامی در راستای رعایت عدالت به صورت روزانه و در هر شیفت ضمن تغییر در ابتدای شروع و هنگام حضور کلیه داوطلبان برای سامانه تسهیلگران ارسال می‌گردد و محتوای ارسال شده در هر نوبت قطعاً متفاوت می‌باشد. همچنین ستاد اجرایی سنجش و ارزیابی تکمیلی آزمون‌های استخدامی سال ۱۴۰۳ متذکر می‌گردد، ضمن رصد دقیق فضای مجازی، با توجه به حساسیت موضوع و ضرورت نظارت و کنترل بر کلیه فعالیت‌های مربوط به فرآیند ارزیابی تکمیلی و لزوم اجرای ضوابط و مقررات، با موارد و مصادیق اهمال، سوءاستفاده، فعل یا ترک فعل قانونی متخلفین اعم از داوطلبان آزمون، عوامل مدیریتی و اجرایی، ارزیابان و سایر افراد دخیل در موضوع و نیز سایر موارد تخلفات آزمونی با رعایت ماده ۹۶،۹۱و ۹۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، قانون رسیدگی به تخلفات اداری، قانون مقررات انتظامی اعضای هیئت علمی و همچنین قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری، حسب گزارش‌ها و بررسی‌های صورت گرفته برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

اهم تخلفات و جرایم

– ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری فرایند ارزیابی تکمیلی گردد.

– ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات و ضوابط که ارزیابی تکمیلی داوطلب را ازنظر علمی خدشه‌دار سازد.

از قبیل:

۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در ارزیابی تکمیلی

۲- ارائه مدرک یا گواهی خلاف واقع

۳- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از مرکز ارزیابی تکمیلی یا متصدیان فرایند ارزیابی تکمیلی از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سناریوها برای تخلف در سنجش و ارزیابی تکمیلی

۴- حضور در ارزیابی تکمیلی با هویت مجعول یا شرکت در جلسه سنجش و ارزیابی تکمیلی به جای داوطلب اصلی

۵- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار

۶- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری ارزیابی تکمیلی جهت پاسخ به سوالات و سناریوها

۷- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیرمجاز از آن‌ها

۸- هرگونه تغییر غیرمجاز سوالات، سناریوها، اوراق و یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون

۹- افشای سوالات و سناریوهای ارزیابی تکمیلی یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل، حین و یا بعد از برگزاری ارزیابی تکمیلی به هر نحو

۱۰- خرید یا فروش سوالات و سناریوهای ارزیابی تکمیلی یا پاسخ آن‌ها یا شرکت یا معاونت در این امر، قبل، حین و یا بعد از برگزاری ارزیابی تکمیلی اعم از اینکه سوالات و سناریوهای ارزیابی تکمیلی یا پاسخ آن‌ها واقعی یا غیرواقعی باشد.

یادآوری مهم: چنانچه داوطلب یا مرجع (شخص حقیقی یا حقوقی) اقدام به ارائه مدارک و مستندات امتیازآور فعالیت‌ها، تجارب، سوابق و افتخارات موضوع نمون برگ شماره (۳) به‌صورت غیرواقعی نماید، موضوع پس از استعلام و احراز عدم اعتبار قانونی مدارک و مستندات، مطابق موازین قانونی در مراجع قضائی ذی‌صلاح، طرح شکایت خواهد شد و در هر مرحله از آزمون یا بعد از استخدام یا در طول خدمت چنانچه جعلیت و فقدان اصالت آن یا خلاف واقع بودن آن محرز شود، قبولی و استمرار خدمت داوطلب پس از اثبات موضوع در مرجع قضائی صالح، کان لم یکن تلقی می‌گردد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراقب سودجویان آزمون استخدامی باشید – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراقب سودجویان آزمون استخدامی باشید – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.