فناوری می تواند زنجیره مشاغل خرد را به اقتصاد بزرگ تبدیل کند

فناوری می تواند زنجیره مشاغل خرد را به اقتصاد بزرگ تبدیل کند

فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فناوری می تواند زنجیره مشاغل خرد را به اقتصاد بزرگ تبدیل کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری مجله gcorg، سردار حزنی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه دومین دوره نمایشگاه ملی آبادیران گفت: خیلی خوب است که ما برخی از مسولان را از عقب ماندگی های باخبر کنیم، به فرمایش مقام معظم رهبری 7درصد ثروت خدادادی دنیا در ایران است، اما ایران هنوز موفق نشده که 5درصد ثروت خود را کشف کند.

وی با اشاره به اینکه 1درصد جمعیت دنیا متعلق به ایران است افزود: ما با آدم های کوچک نمی توانیم کار های بزرگی را انجام دهیم، اما می توانیم با 1درصد جمعیت دنیا که درکشور داریم، مردم مناطق محروم و کم برخوردار خود را برخوردار کنیم. 

وی ادامه داد: در سپاه پاسداران اسلامی بر اساس دستور مقام معظم رهبری، سپاه موظف است که ضمن ماموریت اصلی خود که امنیت پایدار و دفاع مقدس از ایران است، بحث محرومیت زدایی، مردمداری، مردم دوستی را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه کار های خوبی در زمینه محرومیت زدایی انجام شده، اما کافی نیست و تا این لحظه هیچ فردی نتوانسته در زمینه محرومیت زدایی نمره 20 به خود دهد، افزود: هیچ جای دنیا حاشیه نشینی نداریم، حاشیه نشینی هایی که در کشور ما ایجاد شده باید ما را بیدار کند.

سردار سپاه افزود: با این همه توانمندی ها که در شرکت های ما وجود دارد، نباید این کمبود ها را در کشور داشته باشیم، امیدواریم زمانی حاشیه نشین در کشور نداشته باشیم، این امر نیز با وجود نهاد های متولی قابل انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد: در دوره های بعد این نمایشگاه شاهد رفع این محرومیت ها در مناطق محروم و کم برخوردار باشیم.

فناوری می تواند زنجیره مشاغل خرد را به اقتصاد بزرگ تبدیل کند

همچنین مرتضی فیروز آبادی مدیرعامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در آیین اختتامیه دومین نمایشگاه آبادیران افزود: ما در خصوص رفع محرومیت با مسایلی روبه رو هستیم که علاوه بر بخش های اقتصادی و اجتماعی و … نیازمند فناوری است. 

وی با اشاره به اینکه صورت مسیله این نمایشگاه صورت مسله مهمی است و امیدواریم بخشی از مشکلات مردم را از این مسیر رفع کنیم افزود: 

برخی از این مسایل در عرصه اشتغال افراد، مهارت آموزی، خدمات سلامت، خدمات آموزشی است.

وی یادآور شد: یکی از اولویت های مهم ما مسله پیوند مشاغل خرد با بازار های بزرگ است، به هر حال اگر مشاغل خرد به بازار بزرگ متصل نشوند نمی توانند پایدار باشند، در این بخش فناوری می تواند زنجیره مشاغل خرد را به اقتصاد بزرگ تبدیل کند.

فیروز آبادی افزود: در کمیته امداد در سنوات اخیر تلاش کردیم که در مسیر اشتغال با کمک شرکت های دانش این مسیر را هموار کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فناوری می تواند زنجیره مشاغل خرد را به اقتصاد بزرگ تبدیل کند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فناوری می تواند زنجیره مشاغل خرد را به اقتصاد بزرگ تبدیل کند"، کلیک کنید.