تاریخ سازان بسکتبال بانوان در پیچ و خم حمایت مسیولان یزد

تاریخ سازان بسکتبال بانوان در پیچ و خم حمایت مسیولان یزد

مجله gcorg/یزد اعزام تیم بسکتبال سه نفره دانشجویی دختران یزد به مسابقات آسیایی در کشاقوس تامین هزینه ها قرار دارد.

مرحله نهایی لیگ بسکتبال سه نفره دانشجویان دختر مسابقات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اسفند ماه سال 1402 به میزبانی سالن ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار و تیم یزد با کسب عنوان قهرمانی، سهمیه حضور در مسابقات آسیایی را از آن خود کرد.

این تیم در خرداد ماه پیش رو برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا که به میزبانی کشور چین برگزار می شود می بایست اعزام شود اما اکنون اعزام این تیم کاملا بومی به دلیل تامین نشدن هزینه های مالی در هاله ای از ابهام است.

«فاطمه مجبوری» سرمربی این تیم در گفت وگو با مجله gcorg در این باره گفت: تیم بسکتبال سه نفره دانشجویان دانشگاه آزاد استان یزد با ترکیبی کاملاً بومی، پس از قهرمانی در ایران، سهیمه حضور در مسابقات آسیایی را به دست آورد.

وی افزود: این اتفاق برای اولین بار در تاریخ بسکتبال بانوان استان یزد رخ داده است و این تیم چهار نفره منتخب با ترکیب سه بازیکن بومی و البته یک بازیکن غیر بومی که اخیراً به تیم اضافه شده، با انگیزه و آمادگی فوق العاده ای تمرینات خود را برای حضور در این مسابقات و ایستادن بر روی سکو قهرمانی پیگیری کرده است.

مجبوری ادامه داد: در حال حاضر برای اخذ مجوزات لازم و گرفتن ویزا در حال اقدام هستیم اما متاسفانه نمی دانیم که اعزام خواهیم شد یا خیر؟

سرنوشت اعزام این تیم را از «محمدرضا ساده» رییس هیات ورزشهای دانشگاهی استان پیگیری کردیم؛ وی در خصوص اعزام این تیم به مجله gcorg گفت: سهمیه حضور در مسابقات آسیایی به تیم یزد تعلق گرفته است اما تا این لحظه به دلیل عدم تامین بودجه، اعزام به این تیم به مسابقات آسیایی لغو شده است.

وی افزود: هزینه اعزام این تیم باید از محل اعتبارات دانشگاه آزاد یا فدراسیون ورزش های دانشگاهی تامین شود که بخشی از این هزینه ها تامین و باقی مانده آن باید از محلی دیگر تامین شود که تا این لحظه اتفاقی رخ نداده؛ اما در تلاشیم تا این تیم اعزام شود.

ساده ادامه داد: فرصت زیادی تا مسابقات باقی نمانده و در روزهای آتی باید تکلیف اعزام مشخص شود و در صورت انصراف نیز می بایست خسارت آن به آسیا پرداخت شود.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاریخ سازان بسکتبال بانوان در پیچ و خم حمایت مسیولان یزد" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاریخ سازان بسکتبال بانوان در پیچ و خم حمایت مسیولان یزد"، کلیک کنید.