این ترکیب خوشمزه دشمن نفخ و یبوست

این ترکیب خوشمزه دشمن نفخ و یبوست

آفتاب نیوز :

عسل یک ماده پری بیوتیک محسوب می شود که به رشد و تکثیر باکتری های مفید در روده کمک زیادی می کند. وقتی هر روز مخلوط شیر و عسل را مصرف می کنید، به بازیابی فلورباکتریایی سالم مورد نیاز برای سیستم گوارش کمک زیادی می کند. مصرف منظم این ترکیب در از بین بردن نفخ، یبوست و گرفتگی سیستم گوارش موثر است.

همچنین خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی این نوشیدنی، باکتری های مضر معده را از بین می برد؛ بنابراین در پیشگیری از عفونت معده تاثیر دارد. این معجون می تواند فلور باکتری های روده را به سطح طبیعی باز برگرداند و عفونت معده را بهبود دهد. از سوی دیگر مصرف این نوشیدنی به درمان یبوست هم کمک زیادی می کند.

با توجه به تاثیری که عسل و شیر در سیستم گوارش دارد، به افزایش وزن هم کمک زیادی می کند. این نوشیدنی اشتهاآور نیز هست و می تواند برای افرادی که قصد چاق شدن دارند، مفید باشد. البته در کنار اشتهاآور بودن، حاوی مواد مغذی مورد نیاز بدن هم هست؛ بنابراین مصرف روزانه یک لیوان شیر و عسل طبیعی در افزایش وزن بدن تاثیر مثبتی دارد.

مصرف مداوم ترکیبی از عسل طبیعی و شیر باعث افزایش وزن بدن می شود. در عین حال این روند چاقی به پُر شدن صورت هم کمک زیادی می کند. کسانی که به دنبال روش هایی برای چاقی صورتشان هستند، بهتر است روزانه دو یا یک مرتبه این معجون را مصرف کنند.

از جمله مزیت های مصرف مخلوط عسل و شیر، افزایش قدرت استقامت بدن است. زمانی که هر روز صبح یک لیوان از این نوشیدنی را مصرف می کنید، کربوهیدرات و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن در همان ابتدای روز تامین می شود.

یکی از خواص شیر و عسل برای سرماخوردگی است. زیرا با تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله گلبول های سفید با ویروس سرماخوردگی تاثیر زیادی دارد.

مدت هاست که مصرف عسل و شیر راهی برای درمان مشکل بی خوابی است. این دو ماده هر دو در تقویت خواب موثر هستند. حالا تصور کنید وقتی با یکدیگر ترکیب شوند چه تاثیر بر روی کم خوابی دارند. مصرف عسل به ترشح انسولین مغز همراه با ترشح ترکیبی به نام «تریپتوفان» کمک زیادی می کند. تریپتوفان به ترشح هورمون شادی آور «سروتونین» در بدن کمک زیادی می کند. این هورمون باعث افزایش احساس سلامتی بدن می شود. سروتونین در نهایت به ملاتونین تبدیل می شود که وظیفه خوابیدن را برعهده دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این ترکیب خوشمزه دشمن نفخ و یبوست" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این ترکیب خوشمزه دشمن نفخ و یبوست"، کلیک کنید.