20 هزار سرباز ماهر وام خوداشتغالی گرفته اند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

20 هزار سرباز ماهر وام خوداشتغالی گرفته اند - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، سردار موسی کمالی، در اولین کنفرانس ملی مهارت ایران که ظهر امروز 4 اردیبهشت ماه برگزار شد، اظهار کرد: احساس می کنیم امروز همه ما به مهارت نیاز داریم؛ تمامی افراد جامعه به مهارت های مختلف نیاز دارند و برای غلبه بر بیکاری، رشد و توسعه کشور و …. باید به مهارت آموزی توجه شود و نوع مهارت برای هر فردی متفاوت است.

وی درباره علت ورود نیروهای مسلح به موضوع مهارت آموزی افزود: امروز بیکاری یکی از معضلات جامعه ما است و نیروهای مسلح هرکجا که احساس کنند معضلی وجود دارد و می توانند کمک کنند، به موضوع ورود پیدا خواهند کرد.

کمالی با بیان اینکه فرمانده معظم کل قوا تاکیدات فراوانی بر حوزه مهارت آموزی دارند گفت: سالانه بیش از 300 هزار جوان ذکور به خدمت وظیفه اعزام می شوند که بیش از 60 درصد از آن ها جوانان دیپلم به بالا هستند.

وی بیان کرد: ما شورای عالی مهارت آموزی را در نیروهای مسلح به ریاست رییس ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، 9 وزارتخانه، 5 سازمان و چند نهاد داریم.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: 2 ماموریت کمک به اشتغال جوانان منقضی خدمت و کمک به مهارت آموزی سربازان وظیفه را در قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح دنبال می کنیم.

وی گفت: 36 دستگاه متولی امر مهارت آموزی و اشتغال در کشور وجود دارد که تا امروز با 26 دستگاه متولی این امر تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم و نیروهای مسلح قرار نیست گواهی و مدرکی را از جانب خود به جوانان اعطا کنند و جوانان بعد از طی کردن دوره های مهارتی از سوی دستگاه های متولی مدرک دریافت می کنند.

سردار کمالی بیان کرد: ما 2 نوع مهارت عمومی و مهارت تخصصی را داریم که تمامی سربازان مهارت های 5 گانه عمومی را در نیروهای مسلح طی خواهند کرد و ما برای آموزش های تخصصی امسال 250 هزار نفر آموزش تخصصی خواهند دید.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: به زودی هیچ سربازی بدون داشتن مهارت از نیروهای مسلح ترخیص نخواهد شد و ما برای افراد مهارت دیده مشوق هایی نظیر 1 ماه کسری خدمت، انتخاب محل خدمت، بخشودگی اضافه خدمت، اعطای یک درجه بالاتر و … را در نظر گرفته ایم.

وی گفت: 6 سال است که این کار شروع شده و نزدیک به 2 میلیون سرباز پای کار بوده اند و بیش از 1 میلیون و 600 هزار سرباز نیز توانسته اند وارد بازار کار شوند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ادامه داد: همچنین 850 نفر نیز توانسته اند دوره های مهارتی تخصصی را طی کنند و در این مدت بیش از 2 هزار مربی تربیت کرده ایم و بیش از 20 هزار نفر از سربازان ماهر هم توانسته اند وام خود اشتغالی دریافت کنند.

سردار کمالی بیان کرد: نیروهای مسلح برای کمک به اشتغال پای کار آمده اند تا مهارت آموزی جایگاه ویژه خود را در کشور پیدا کند و نیروهای مسلح به هیچ کاری ورود پیدا نمی کنند، مگر اینکه در آن کار سربلند بیرون بیایند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: ما لایحه ای در زمینه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در مجلس داریم که 2 سال است بر روی زمین مانده و انتظار داریم هرچه زودتر به آن رسیدگی شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "20 هزار سرباز ماهر وام خوداشتغالی گرفته اند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "20 هزار سرباز ماهر وام خوداشتغالی گرفته اند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.