هشدار نخست وزیر سابق بریتانیا به ترامپ برای رهانکردن اوکراین

هشدار نخست وزیر سابق بریتانیا به ترامپ برای رهانکردن اوکراین

جانسون در رویدادی در اتاوا، پایتخت کانادا، برای متقاعد کردن جمهوری خواهان مردد آمریکا برای ادامه یافتن کمک مالی واشنگتن به کی یف تلاش کرد.

وی همچنین درخواست خود را برای پیوستن اوکراین به ناتو تکرار کرد.

جانسون به دونالد ترامپ رییس جمهور سابق و نامزد احتمالی جمهوری خواه آمریکا هشدار داد که در صورت بازگشت به کاخ سفید اوکراین را رها نکند.

وی بیان کرد: «اگر از حزب رونالد ریگان هستی، اگر می خواهی دوباره به آمریکا عظمت ببخشی، ریاست جمهوری جدید جمهوری خواهان را با واگذاری پیروزی به ولادیمیر پوتین شروع نکن. این برای غرب و آمریکا یک فاجعه محسوب خواهد شد».

جانسون پس از سفر هفته جاری دیوید کامرون وزیر امور خارجه بریتانیا به واشنگتن در بحبوحه کشمکش های سیاسی درباره کمک های نظامی 60 میلیارد دلاری جدید آمریکا به اوکراین این سخنان را مطرح کرد.

کامرون امیدوار بود جلسه ای برای گفتگو درباره این که چرا جمهوری خواهان و متحدان ترامپ در کنگره، اعطای کمک نظامی 60 میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین را به تعویق می اندازند، برگزار شود.

جانسون افزود: آمریکا بر روی اختصاص دادن 5 درصد یا کمتر از بودجه نظامی سالانه خود برای حمایت از اوکراین سرمایه گذاری کرده است. این راهی کارآمد برای حمایت از آزادی است.

دیوید کامرون بر این باور است که پیروزی اوکراین «برای امنیت آمریکا و اروپا حیاتی است» اما دونالد ترامپ رییس جمهور سابق و نامزد احتمالی جمهوری خواه، مخالف ادامه حمایت آمریکا از این کشور است. قانون گذاران همسو با ترامپ نیز بسته کمکی برای کی یف را در کنگره آمریکا مسدود کرده اند.

بنا بر این گزارش، کامرون پیش از سفر به واشنگتن دی سی در روز سه شنبه، با ترامپ دیدار کرده است. کامرون و ترامپ در گذشته اختلاف نظرهای قابل توجهی با یکدیگر داشته اند.

ماه گذشته، سنا یک بسته الحاقی 95 میلیارد دلاری را تصویب کرد که شامل حدود 60 میلیارد دلار برای اوکراین است. کی یف در حال حاضر در میدان جنگ به دلیل کمبود مهمات با شکست های متوالی مواجه است.

ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین گفت که اگر کمک های نظامی آمریکا به کی یف نرسد، ارتش کشورش مجبور خواهد شد در مقابل روسیه عقب نشینی کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نخست وزیر سابق بریتانیا به ترامپ برای رهانکردن اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نخست وزیر سابق بریتانیا به ترامپ برای رهانکردن اوکراین"، کلیک کنید.