تصویب کلیات طرح ارایه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی

در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال 1403 به ریاست مخبر انجام شد؛

تصویب کلیات طرح ارایه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی

در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال 1403 کلیات طرح ارایه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی و همچنین طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی نفت ایران بحث، بررسی و تصویب شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری مجله gcorg، دومین جلسه شورای اقتصاد در سال 1403 که بعدازظهر امروز (شنبه) به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای نفت، کشور، اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه و مسیولان مربوطه حضور داشتند، کلیات طرح ارایه گزارش آخرین وضعیت 6 طرح معرفی شده برای استفاده از 5/5 میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی بررسی و مصوب شد.

در ادامه این جلسه طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی ایران و همچنین طرح کاهش مصرف فرآورده های نفتی بررسی، تصمیم گیری و مصوب شد که طبق این طرح تولید نفت کشور از 3،6 میلیون بشکه به 4 میلیون بشکه در روز تحت طرح ضربتی جهش تولید نفت خام کشور اجرایی می شود که با اجرای این طرح میزان تولید نفت خام در کشور به میزان 400 هزار بشکه در روز افزایش خواهد داشت.

در طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی ایران با سرمایه گذاری 3 میلیارد دلار تنها در سال 1403 و با افزایش 400 هزار بشکه در روز معادل 7 میلیارد درآمد نفتی برای کشور محقق می شود که در خصوص این طرح در این جلسه تاکید شد، این سرمایه گذاری عظیم نفتی با اولویت مشارکت مردمی اجرایی و نهایی شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصویب کلیات طرح ارایه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصویب کلیات طرح ارایه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی"، کلیک کنید.