جزییاتی از سهم 60 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری

جزییاتی از سهم 60 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری

سرپرست معاونت آموزش و نماینده تام الاختیار آزمون های سازمان سنجش دانشگاه آزاد اسلامی در واحد دانشگاهی شهر قدس، مزایای سهم 60 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری را تشریح کرد.

علی محمدی ترکاشوند سرپرست معاونت آموزش و نماینده تام الاختیار آزمون های سازمان سنجش دانشگاه آزاد اسلامی در واحد دانشگاهی شهرقدس اظهار کرد: چند وقتی است که خبر هایی در مورد کنکور های دو مرحله ای منتشر شده و آن هم این است که در سال 1403 کنکور در دو نوبت برگزار می شود، اما آیا این تاریخ ها و این تغییرات به نفع دانش آموزان است یا به ضرر آنها؟ باید اشاره کنم فرصت انتخاب و تلاش برای دانش آموزان در دو مر حله بازتاب بهتری خواهد داشت و با توجه به اینکه سهم سوابق تحصیلی در کنکور 1403، 50 درصد قطعی و از نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم است؛ از کنکور 1404 به بعد سهم سوابق تحصیلی 60 درصد خواهد شد. این تغییرات تاثیر مثبتی در روند تحصیلی دواطلبان متقاضی تحصیلات عالیه خواهد داشت.

وی با توجه به اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در برپایی آزمون سراسری در واحد شهر قدس افزود: امسال دانشگاه آزاد شهر قدس میزبان 1800 نفر داوطلب در گروه های علوم انسانی و علوم تجربی بود و به همت همکارانم این آزمون در روز های پنج شنبه و جمعه در تاریخ هایی که عرض کردم با موفقیت برگزار شد.

معاون آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس متذکر شد: پیشرفت علمی، اقتصادی، فرهنگی، توسعه کشور و توجه به ظرفیت بالای علمی مردم شهیدپرور و فهیم کشور اسلامی مان می تواند در گذر از بحران هایی مانند رکود اقتصادی، اشتغال و ناهنجاری های فرهنگی موثر باشد و امروز دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با ورود به دهه چهارم فعالیت خود تلاش دارد زمینه رشد و شکوفایی علمی را با ایجاد مدارس عالی مهارتی، مراکز تحقیقاتی رشد، راه اندازی شرکت های دانش بنیان و همچنین توسعه فعالیت های تحقیقی، پژوهشی و مهارتی فراهم کند.

محمدی ترکاشوند تبیین کرد: برای دستیابی به این اهداف طرح هایی با مدیریت دکتر افشاری ریاست واحد پیش بینی شده و سعی داریم با تیم سازی هایی که انجام می شود در راستای اجرای تحقق شعار سال گام برداریم و برای رسیدن به این مهم در گام اول با ایجاد رویداد صدرا ابتدا گام هایی برای اهداف منطقه برداریم و سپس با همکاری صنایع منطقه ای برنامه های از پیش تعیین شده را اجرایی خواهیم کرد؛ بنابراین در این زمینه برنامه ریزی هایی در واحد شهر قدس صورت گرفته است.

وی افزود: در ایام برپایی آزمون خودم شاهد بودم که همکارانم و استادان مجموعه واحد شهرقدس از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرده و خالصانه در مسیر مدیریت صحیح ایام آزمون گام برداشتند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییاتی از سهم 60 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییاتی از سهم 60 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری"، کلیک کنید.