بحران کمبود مدرسه در 5 شهر اردبیل – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

بحران کمبود مدرسه در 5 شهر اردبیل - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، سید حامد عاملی بعدازظهر یکشنبه در مراسم کلنگ زنی مدرسه 15 کلاسه نیار اردبیل اظهار کرد: بر اساس آخرین ارزیابی ها و برآوردها استان اردبیل به 2 هزار کلاس درس جدید نیاز دارد تا شرایط استاندارد کشوری را در سرانه آموزشی شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: برای خروج این پنج شهر از بحران کمبود فضای آموزشی و تغییر مدارس چند شیفته به یک شیفته، باید از ظرفیت خیران، مولدسازی، منابع ملی و استانی استفاده کرده و در برنامه چهار ساله بتوان 2 هزار کلاس درس را احداث و تحویل آموزش و پرورش داد.

استاندار اردبیل گفت: در همین شهر اردبیل ساخت واحدهای آموزشی متعدد شروع شده به طوری که اواخر سال گذشته شاهد آغاز احداث پنج مدرسه 15 کلاسه بودیم و در این سه ماه نیز سعی کردیم تا شروع احداث واحدهای آموزشی جدید را در مجموع در قالب 75 کلاس درس آغاز کنیم.

عاملی افزود: سعی ما بر این است تا شروع سال تحصیلی جدید بخشی از این کمبودها را برطرف کرده و نسبت به احداث واحدهای جدید گام های جدی و اقدامات موثری را برداریم.

وی با قدردانی از تلاش نوسازی مدارس در تدارک ساخت این واحدهای آموزشی به ویژه در مناطق محروم و پرجمعیت دانش آموزی خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است تا این واحدهای آموزشی با بهترین و شایسته ترین امکانات اجرایی و تحویل نسل های آینده شود تا تحصیل خود را در بهترین و شاخص ترین استانداردها انجام دهند.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برای ارتقای جایگاه استان در کنکور و بهبود تحصیل نسل آینده احداث مدارس با کیفیت و استاندارد اصل اساسی است و در این زمینه باید گام های جدی را برداشت.

عاملی همچنین به همراه فرماندار مرکز استان از سه پروژه در حال مرمت بازار زنجیرلو، پنبه لر و حمام یعقوبیه اردبیل بازدید کرده و در جریان روند مرمت این آثار ارزشمند تاریخی قرار گرفت.

وی بیان کرد: مرمت بازار قدیمی زنجیرلو و پنبه لر از سال 1401 شروع شده و پروژه با پیشرفت 40 تا 80 درصد در حال انجام است و تاکنون 9 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود یادآور شد: با حل مشکلات حقوقی روند توقفی این پروژه ها برطرف شده و ما شاهد فعال بودن پیشرفت بهسازی و مرمت این آثار ارزشمند تاریخی هستیم تا اهالی بازار با خیال راحت مشغول کسب و کار شوند.

عاملی تصریح کرد: بازسازی حمام یعقوبیه اردبیل نیز با همت بخش خصوصی از پیشرفت 90 درصدی برخوردار است و امیدواریم این حمامی که به ثبت ملی نیز رسیده برای بهره برداری در حوزه گردشگری به سرعت تکمیل و راه اندازی شود.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بحران کمبود مدرسه در 5 شهر اردبیل – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بحران کمبود مدرسه در 5 شهر اردبیل – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.