آخرین اخبار پرسپولیس؛ از دلخوری بازیکنان تا عدم توافق با گزینه های سرمربیگری!

آخرین اخبار پرسپولیس؛ از دلخوری بازیکنان تا عدم توافق با گزینه های سرمربیگری!

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg؛ این روزها رضا درویش به دلیل دستور موقت کمیته اخلاق در ساختمان باشگاه پرسپولیس حضور ندارد. در دوران محرومیت، او مذاکره و ارزیابی را در محل های دیگری انجام می دهد و در تلاش است تا مقدمات تمدید قرارداد بازیکنان، انجام خریدهای جدید و البته انتخاب سرمربی را پیش ببرد.

به گزارش ورزش سه، البته مسیله بزرگتر در پرسپولیس، اوضاع مالی این باشگاه است. سرخپوشان که در ماهیت باشگاه نسبت به مالک جدید استقراض سنگینی دارند، علاوه بر این تعهد، باید موضوع لیست بزرگسالان و سقف بودجه را هم به حالت تعادل در بیاورند. تمام این موارد باعث شده تا شیرینی قهرمانی لیگ برتر به فراموشی سپرده شود و کام مدیرعامل باشگاه را تلخ کند.

تمام این موارد سه چالش عمیق را برای مالک، هییت مدیره و مدیرعامل باشگاه به وجود آورده که در میان بی خبری و سکوت نسبی مسیولان باشگاه، شرایط را برای آنها دشوار کرده است. البته از شانس پرسپولیس، رقبای این تیم، استقلال، سپاهان و تراکتور، هر کدام به شکلی مخصوص درگیر بحران داخلی هستند اما حتی این موضوع هم چیزی از نگرانی هواداران سرخپوش کم نمی کند.

* نارضایتی بازیکنان از سقف جدید پرسپولیس

در روزهای گذشته رضا درویش برای تمدید قرارداد چند بازیکن این تیم، مذاکرات را انجام داده است. مهدی ترابی نام نخست و دانیال اسماعیلی فر اسم دوم در لیست تمدیدی این باشگاه محسوب می شوند که بر اساس آخرین جلسه هییت مدیره، سقف 20 میلیارد تومانی برای آنها تعیین شده است.

با این حال و برخلاف اخبار منتشره در فضای مجازی، این دو ستاره هیچ توافقی با رضا درویش نداشتند و از این عدد رضایت ندارند. سقف قرارداد 20 میلیارد تومانی، عددی است که به محل اختلاف بازیکنان این تیم با باشگاه تبدیل شده و آنها با اشاره به اعداد و ارقام موجود در بازار، اعتقاد دارند که سزاوار دستمزد بیشتری به عنوان بازیکنان تیم قهرمان هستند.

چک و چانه های باشگاه و بازیکنان برای چند میلیارد بیشتر باعث شده تا مدیران باشگاه فعلا نتوانند رضایت آنها برای تمدید را جلب کنند و این موضوع به یکی از چالش های اصلی پرسپولیس تبدیل شده است. ضمن اینکه تقریبا همه اعضای تیم قهرمان جز یک نفر مبالغ سنگینی از قراردادهای سالهای قبل از باشگاه طلبکارند.

* ناکامی در توافق با سرمربی جدید

پرسپولیس یک روز پیش از اعلام رسمی جدایی اوسمار ویه را، ارزیابی گزینه های سرمربیگری و ایجاد ارتباط با آنها را آغاز کرد اما حالا بعد از گذشت یک هفته، هنوز اتفاق مثبتی در این باره رخ نداده است. سرخپوشان که در این مدت مذاکرات خود را با گزینه های مختلف اروپایی و آمریکای جنوبی انجام دادند، به چندین سرمربی دور و نزدیک شدند اما در نهایت نتوانستند با کسی توافق کنند.

یان فنت شیپ نام جدیدی است که در اطراف این باشگاه شنیده می شود اما توافق با او هم انجام نشده و ممکن است این گام های مثبت برداشته شده نیز در نهایت به آنچه باشگاه پرسپولیس نیاز دارد، نرسد. در این میان سرخپوشان مذاکرات تازه خود را با دراگان اسکوچیچ هم انجام دادند اما این سرمربی هم فعلا به عدد پیشنهادی پرسپولیس نزدیک نشده است.

باتوجه به آغاز لیگ برتر در اواخر تابستان، پرسپولیس یکی دو هفته دیگر برای انتخاب سرمربی فرصت دارد اما نکته مهم این است که احتمال دارد در این مدت بازیکنان سطح بالای موجود در بازار مقصد خود را انتخاب کنند.

* بحران لیست 19 نفره

رضا درویش از مسیولان سازمان لیگ قول گرفته که یک بازیکن به سهمیه بزرگسالان اضافه شود تا هر تیم لیگ برتری امکان ثبت قرارداد بیست بازیکن را داشته باشد اما این اتفاق هنوز به صورت رسمی رخ نداده تا لیست فصل آینده تیمها فعلا روی عدد نوزده بسته شود.

نکته مهم اینکه پرسپولیس بدون توجه به بازیکنان قرضی، 18 بازیکن بزرگسال در لیست خود دارد که 8 نفر از آنها قراردادشان به پایان رسیده و 10 نفر دیگر تحت قرارداد هستند اما همان نفرات بدون قرارداد نیز اغلب نفرات اصلی هستند و کنار گذاشتن آنها کار راحتی نخواهد بود. از طرف دیگر بازگشت مهدی عبدی و احمد گوهری که برای فصل آینده با پرسپولیس قرارداد دارند و حضور مرتضی پورعلی گنجی و احتمال پایان خدمت محمد عمری و میلاد سرلک باعث شده تا سرخپوشان در یک موقعیت پیچیده قرار بگیرند.

به عبارتی در صورت قطعی شدن کسری خدمت عمری و سرلک، پرسپولیس برای ورود به لیگ برتر باید چهار بازیکن خود را کنار بگذارد و برای انجام خرید جدید، مجبور به مازاد کردن نفرات دیگر یا عدم تمدید قرارداد با نفراتی از لیست هشت نفره خواهد بود که همین موضوع باعث شده تا لزوم انتخاب سریعتر سرمربی برای رسیدگی به چالش لیست بزرگسالان، اهمیت مضاعف پیدا کند.

در مجموع باشگاه پرسپولیس این روزها شرایط بسیار سختی را دارد و در این بین موضوع سقف بودجه هم این تیم را به شدت آزار می دهد. پرسپولیس برای کادرفنی خارجی، 19 بازیکن بزرگسال و 7 بازیکن امید و جوانان، تنها امکان هزینه 425 میلیارد تومان خواهد داشت. فراموش نکنید ده درصد از این بودجه هم باید به تیمهای پایه برسد تا رضا درویش تنها اجازه صرف 380 میلیارد تومان برای بازیکنان و سرمربی داشته باشد.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین اخبار پرسپولیس؛ از دلخوری بازیکنان تا عدم توافق با گزینه های سرمربیگری!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین اخبار پرسپولیس؛ از دلخوری بازیکنان تا عدم توافق با گزینه های سرمربیگری!"، کلیک کنید.