7 جراحی موفق و رایگان مغز در اصفهان

7 جراحی موفق و رایگان مغز در اصفهان

مجله gcorg/اصفهان مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: در حالی که جراحی مغز دست کم 150 میلیون تومان برای بیمار هزینه دارد اما طی سه سال اخیر بیمارستان شریعتی با هزینه 20 میلیارد تومان به دستگاه نویگیشن جراحی مغز مجهز شده و هفت مورد جراحی موفقیت آمیز در این بیمارستان انجام شده است.

محمد رجالی، ظهر امروز (چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403) در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت، با بیان اینکه در استان اصفهان بیش از 69 درصد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در استان اصفهان دارای سه بیمارستان دکتر شریعتی، دکتر غرضی و فاطمه الزهرا و 28 درمانگاه است، استان اصفهان باتوجه به جمعیت پنج میلیون و 400 هزار نفری که دارد، دارای رتبه اول رتبه اول بیمه شدگان در کشور است.

وی با اعلام اینکه در سال 1402 بیش از 10 میلیون ویزیت سرپایی داشتیم، افزود: همچنین در سال گذشته 80 هزار بستری و 50 هزار عمل جراحی انجام شده است که نسبت به سال 1401، حدود 10 درصد رشد داشته است، میانگین ظرفیت بیمارستان ها بالای 90 درصد است و متوسط اقامت هر بیمار در بیمارستان ها 2 و نیم روز است، در حال حاضر 800 تخت در بیمارستان ها در دسترس بیماران است. نیاز استان حدود 35 تا 50 درمانگاه است که ظرفیت بیماران سرپایی را تکمیل کند که از سال 1401 ورود کردیم و مجوز ساخت درمانگاه در فولادشهر، پیربکران و هرند اخذ شده است و به دنبال اخذ مجوز برای درمانگاه بهارستان هستیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی بزرگترین خریدار، خرید خدمت در کشور است، گفت: در سال 1402 میزان خرید خدمتی حوزه درمان 300 هزار پرونده بستری و 32 میلیون پرونده سرپایی، در مجموع 6 هزار همت بوده است. در سال 1401، حدود 50 درصد بازنشستگی ها پیش از موعد بوده است.

وی با بیان اینکه 250 هزار بیماری مزمن در کشور داریم، تصریح کرد: ارایه خدمات در زایشگاه های بیمارستان های شریعتی و غرضی 100 درصد رایگان است، باتوجه به اینکه پزشک متخصص زایمان به صورت 24 ساعت در بخش ال. دی آر مستقر است، اما ظرفیت زایمان این بیمارستان ها خالی مانده است. در اتاق های ال. دی. آر این دو بیمارستان چهار بخش NICU یا مراقبت ویژه نوزادان نیز احداث شده است.

وی افزود: زایمان 50 درصد از خانم های مبتلا به ایدز به دلیل ارایه خدمات بهداشتی مناسب سالم بوده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: تاکنون 400 کودک ناشنوا در استان شناسایی شدند که در بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی برای آنان کاشت حلزون رایگان انجام شده است.

رجالی از ساخت اتاق های زایمان مجهز(LDR){تخت این اتاق ها قابل تبدیل به وضعیت های مناسب برای زایمان است} خبر داد و افزود: در طرح جوانی جمعیت یکی از مواردی که بر عهده سازمان تامین اجتماعی بود، ساخت اتاق های زایمان مجهز(LDR) است که در اصفهان زایشگاه های بیمارستان شریعتی و غرضی تکمیل شده است. زایشگاه بیمارستان شریعتی هشت اتاق زایمان ال. دی. آر و بیمارستان غرضی پنج اتاق زایمان مجهز دارد که برای این امر 35 میلیارد تومان هزینه شده، اما 50 درصد مراجعه کننده دارد.

وی با اشاره به اینکه بخش جراحی قلب در بیمارستان شریعتی اصفهان سال 1401 راه انداری شد، گفت: تاکنون 400 مورد جراحی قلب در این بیمارستان رایگان انجام شده است، بخش آنژیوگرافی در بیمارستان شریعتی راه اندازی شده که خدمات آن کاملاً رایگان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: قدمت برخی از درمانگاه های شهر اصفهان به بالای 50 سال می رسد، بر اساس شاخص تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی و امکاناتی که به اصفهان داده شده این استان در رده پانزدهم است، در حالی که دست کم به پنج بیمارستان و 20 درمانگاه جدید نیاز دارد. ساخت و تجهیز بیمارستان 500 تخت خوابی در شهرک شهید کشوری به اعتباری بالغ بر 9 هزار میلیارد تومان نیاز دارد که با مجوز و اعتبار آن موافقت شده که این بیمارستان 500 تختخوابی 50 درصد به ظرفیت بستری ما اضافه خواهد کرد.

وی وضعیت نیروی انسانی در بیمارستان ها را نامناسب دانست و اضافه کرد: تعداد نیروهای علاقه مند به دوره تخصص کم شده و نیرو برای همکاری با بیمارستان های تامین اجتماعی نیز کم شده است. اکنون با 400 پزشک متخصص در استان همکاری داریم، با توجه به شرایط موجود برخی از متخصصان ما به کشورهای حاشیه خلیج فارس نظیر عمان مهاجرت کردند. در استخدام پرستار نیز مشکلاتی داریم، امسال مجوز استخدام 250 نفر پرستار را داریم درحالی که شمار شرکت کنندگان در آزمون طی سال های قبل 10 برابر امسال بود.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "7 جراحی موفق و رایگان مغز در اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "7 جراحی موفق و رایگان مغز در اصفهان"، کلیک کنید.