2 کتابخانه در رباط کریم افتتاح شد – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

2 کتابخانه در رباط کریم افتتاح شد - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، دو کتابخانه ظهر سه شنبه در رباط کریم با حضور حجت الاسلام ترابی امام جمعه این شهر افتتاح شد.

یکی از این کتابخانه ها «هدهد سفید» نام دارد، که ویژه کودکان است و در بوستان گل نرگس واقع شده و با فضایی شاد و مفرح، مکانی مناسب برای مطالعه و سرگرمی کودکان و نوجوانان را فراهم می کند.

حجت الاسلام ترابی در این مراسم با تاکید بر اهمیت کتابخوانی در دوران کودکی، اظهار داشت: تربیت نسلی آگاه و کتابخوان، ایران را به قدرت علمی و فرهنگی در منطقه تبدیل خواهد کرد.

کتابخانه دوم با نام «حافظ» در منطقه شهرک وحیدیه (شیریندر) قرار دارد.

امام جمعه رباط کریم در این مراسم ضمن اشاره به جایگاه والای کتاب و کتابخوانی در دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی، خواستار همت عمومی و تلاش مسیولین برای ارتقای این فرهنگ شدند.

وی در ادامه از زحمات و خدمات دکتر اله یاری شهردار و خانم زارعین مسیول امور کتابخانه های شهرستان رباط کریم در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقدیر و تشکر کردند.

لازم به ذکر است که این دو کتابخانه توسط شهرداری رباط کریم مرمت شده و با همت سازمان کتابخانه های کشور به چندین هزار جلد کتاب تجهیز شده اند.

کتابخانه بوستان گل نرگس به عنوان دومین کتابخانه ویژه کودکان در استان تهران، فضایی منحصر به فرد را برای مطالعه و گذران اوقات فراغت کودکان فراهم می کند.

افتتاح این دو کتابخانه از سوی شهرداری رباط کریم، گامی مثبت در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان تر به منابع علمی و فرهنگی برای شهروندان رباط کریم به خصوص کودکان و نوجوانان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 کتابخانه در رباط کریم افتتاح شد – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 کتابخانه در رباط کریم افتتاح شد – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.