18 هزار هکتار کشت معیشتی شلتوک در خوزستان انجام می شود – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

18 هزار هکتار کشت معیشتی شلتوک در خوزستان انجام می شود - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، علی اکبر حسینی محراب ظهر امروز یکشنبه در نشست شورای کشاورزی استان خوزستان بیان کرد: طبق اعلام کشاورزان، مهمترین کشت خوزستان کشت پاییزه محسوب می شود که بر اساس آن امنیت غذایی استان و سایر استان هایی که از خوزستان ارتزاق می کنند، تامین می شود.

وی با تاکید بر اینکه در برابر نسل کنونی و آینده مسوول هستیم، گفت: با توجه به کمبودهای موجود در حوضه کرخه و مارون و محدودیت آبی در این حوضه ها، مقرر شده محدودیت کشت شلتوک اعمال شود و برای هر کشاورز تا سقف سه هکتار کشت معیشتی شلتوک اختصاص یابد.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه در محدوده یادشده کشت شلتوک برای تجارت و صادرات نخواهیم داشت، گفت: از کشاورزان تقاضا می شود با توجه به محدودیت های آبی این 2 حوضه در تابستان، الگوی کشت را رعایت کنند تا برای نخیلات با اهمیت فراوان، مشکلی به وجود نیاید و به کشت پاییزه ظلم نشود.

حسینی محراب بیان کرد: برای تابستان امسال پنج هزار هکتار کشت معیشتی شلتوک برای حوضه مارون و 13 هزار هکتار برای حوضه کرخه اختصاص یافت که الگوی کشت توسط جهاد کشاورزی به کشاورزان اعلام خواهد شد.

استاندار خوزستان ادامه داد: عملی شدن این کار نیاز به مشارکت همگانی دارد و نباید همه را به واسطه تخلف برخی افراد، از کشت محروم کنیم.

وی در خصوص اجرای فاز 2 طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری گفت: طرح مطالعاتی جامعی توسط سازمان برنامه و بودجه استان تهیه شده که شامل هفت مرحله است و آب و خاک، باغات، صنایع تبدیلی، شیلات و دامداری، مرغ های گوشتی در این طرح لحاظ شده که در صورت اجرای آن شاهد رشد خوبی در محصولات کشاورزی و دامی در استان خواهیم بود.

حسینی محراب تصریح کرد: پیگیر حق السهم دولت در نیشکر برای تامین اعتبار این طرح در خوزستان هستیم که طبق آن 360 هزار میلیارد ریال سهم استان خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "18 هزار هکتار کشت معیشتی شلتوک در خوزستان انجام می شود – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "18 هزار هکتار کشت معیشتی شلتوک در خوزستان انجام می شود – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.