مساجد در استان ایلام باید احیاء شوند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

مساجد در استان ایلام باید احیاء شوند - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار ظهر چهارشنبه در همایش بزرگ جهاد روایت بانوان و مدافعان حریم خانواده، مصلای بزرگ امام خمینی (ره) ایلام اظهار کرد: آمران معروف و نهی از منکر در جامعه نقش آفرین هستند، بالاترین آفت در جامعه بی تفاوتی نسبت منکرات است.

وی بیان کرد: نباید نسبت به مسایل مهم جهان اسلام از جمله وقایع غزه بی تفاوت بود، نباید نسبت به مشکلات و آسیب‌های جامعه بی تفاوت بود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: هر انسان مسلمانی علاوه بر مسوولیت خانواده خود، در مقابل افراد جامعه نیز مسوول است.

وی با اشاره به اینکه همگی باید دغدغه جامعه را داشته باشیم و امربه معروف و نهی منکر وظیفه همگانی است، افزود: آمران معروف نقش بسیار بزرگ و معنوی در جامعه دارند، توفیق بزرگی است که نصیب هرکسی نمی‌شود.

حجت الاسلام کریمی تبار اضافه کرد: امربه معروف و نهی از منکر فریضه بزرگی است که به وسیله آمران در جامعه نهادینه می‌شود، اگر امربه معروف و نهی از منکر نباشد نماز هم اقامه نمی‌شود، جهاد تحقق پیدا نمی‌کند.

وی گفت: آمران معروف نقش زیرساختی در جامعه دارند، برای انجام واجبات دینی و جلوگیری از منکرات، با امربه معروف و نهی از امنیت در جامعه حاکم می‌شود.

امام جمعه ایلام عنوان کرد: آنجایی که اسلام انسان را کسب درآمد را منع کرده، نباید ورود کرد، این‌جور درآمدها آثار خطرناکی در زندگی انسان و روان جامعه دارد.

وی افزود: مردم هم باید تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند، فضا باید برای آن به معروف و نهی از منکر در جامعه باید فراهم شود.

حجت الاسلام کریمی تبار بیان کرد: بی تفاوتی خواص جامعه نسبت به امر به معروف و نهی ازمنکر باعث عدم اجرای عدالت در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: امروز زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران در سایه امنیت و آرامش زندگی می‌کنیم، نه تنها امروز نمی‌ترسیم بلکه نگاه مستضعفان عالم به جمهوری اسلامی است.

وی عنوان کرد: کسانی هستند در درون نظام جمهوری اسلامی و خارج از مرزها اجرای قوانین اسلامی را نمی‌پذیرند و برای آنها سخت است.

وی افزود: دشمنان که نتوانستند با جنگ سخت جمهوری اسلامی ایران را از پای دربیاورند، با جنگ نرم وارد شدند تا افکار، فرهنگ، دین و ایمان مردم را مهندسی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: متاسفانه تاکنون این جنگ نرم آثار تلخی در جامعه ما داشته است، کشورهای غربی که درگیر متلاشی شدن بنیان خانواده‌ها هستند، فضا را طوری برای جوانان ما ترسیم می‌کنند که جامعه ما نیز به سمت حرکت کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه موارد زیادی در زندگی‌ها وجود دارد که تقلید از غرب است، دشمن در فضای مجازی تک تازی می‌کند، فضای روانی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

امام جمعه با اشاره به اینکه جامعه ما وارث خون شهدای ۱۴ قرن جهان اسلام است، برای امام حسین لباس سیاه می‌پوشیم و نباید به سادگی در جنگ فرهنگی با دشمن ببازیم و اسیر شویم، افزود: این آمران به معروف هستند که باید جوانان ما را از جنگ فرهنگی و بی تفاوتی نجات دهند، نباید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود تا دشمن بر ما تسلط پیدا نکند.

امام جمعه ایلام گفت: نباید نسبت به لغزش‌هایی که در جامعه می‌شود بی تفاوت بود، متاسفانه در روش‌های امر به معروف و نهی از منکر موفق نبودیم، باید تغییر روش و رفتار داشته باشیم.

وی گفت: مساجد را باید احیا کنیم، باید رویکرد نسبت به مساجد تغییر کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مساجد در استان ایلام باید احیاء شوند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مساجد در استان ایلام باید احیاء شوند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.