انتصاب نخستین مدیر ارشد هوش مصنوعی در ناسا

انتصاب نخستین مدیر ارشد هوش مصنوعی در ناسا

ناسا نخستین مدیر ارشد خود در فناوری هوش مصنوعی را منصوب کرده است تا این سازمان نیز با فناوری حیاتی و به سرعت در حال تکامل این روز ها همگام شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ناسا به نقل از اسپیس، ناسا نخستین مدیر ارشد خود در فناوری هوش مصنوعی را منصوب کرده است تا این سازمان نیز با فناوری حیاتی و به سرعت در حال تکامل این روز ها همگام شود.

دیوید سالوانینی، مدیر ارشد ناسا در هوش مصنوعی است که پیش از این به عنوان مدیر ارشد اطلاعات سازمان هوانوردی و فضای ایالات متحده خدمت می کرد.

بیل نلسون، مدیر ناسا در بیانیه ای با اعلام این انتصاب گفت: هوش مصنوعی دهه ها است که به طور ایمن در ناسا استفاده می شود و با گسترش این فناوری، می توان سرعت کشف کیهان را تسریع کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مهم است که ما در خط مقدم پیشرفت و استفاده مسیولانه باقی بمانیم. دیوید در این نقش جدید، تلاش های ناسا را برای هدایت استفاده مسیولانه آژانس از هوش مصنوعی در کیهان و روی زمین به نفع تمام بشریت هدایت می کند.

 ناسا مدتی است که فناوری هوش مصنوعی را برای اهداف مختلف پیاده سازی کرده؛ به عنوان مثال، این سازمان برای مدل سازی آب و هوای پیشرفته خود از هوش مصنوعی استفاده می کند تا به بررسی بهتر اثرات زیست محیطی گرمایش جهانی و نحوه کاهش آن کمک کند.

 این تصمیم با هدف تسهیل نقش هوش مصنوعی در ماموریت های متعددی که ناسا دارد اتخاذ شده که از جمله آنها می توان به ماموریت های فضایی، پیشرفت های علمی و پژوهشی، مانند مدیریت بهتر ایستگاه فضایی بین المللی و تحقیقات بر روی فضاپیما ها اشاره کرد.

این تصمیم نشان از شناخت ناسا نسبت به اهمیت و نقش برجسته هوش مصنوعی در پیشرفت های علمی و تکنولوژی و تعهد آن به استفاده از این فناوری در حال تکامل برای بهبود عملکرد و افزایش کارایی و دقت در تمام فعالیت های خود دارد.

 منصوب کردن نخستین مدیر هوش مصنوعی در ناسا همچنین قدمی مهم در راستای برقراری پیشرفت های بزرگتر و اثربخش تر در علم و فناوری فضایی محسوب می شود و نشان از تصمیم گیری هوشمندانه و استراتژیک این آژانس برتر و برجسته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتصاب نخستین مدیر ارشد هوش مصنوعی در ناسا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتصاب نخستین مدیر ارشد هوش مصنوعی در ناسا"، کلیک کنید.