اسیر عراقی با لهجه اصفهانی!

اسیر عراقی با لهجه اصفهانی!

«شمس الله بهاری» از نیروهای ارتش در دسته شناسایی لشکر 92 زرهی اهواز می گوید: در جریان آزادسازی خرمشهر 2 دست یکی از همرزمان به نام علی اصغر طاهری زخمی شده بود و مجبور بود دست هایش را بالا نگه دارد تا کمتر خونریزی کند.

به گزارش مجله gcorg،به نقل از مجله gcorg،«شمس الله بهاری» از نیروهای ارتش در دسته شناسایی لشکر 92 زرهی اهواز بود که در جریان عملیات فتح المبین، الی بیت المقدس و رمضان حضور داشت. وی خاطرات خواندنی از جبهه دارد که بخشی از خاطرات مربوط به عملیات آزادسازی خرمشهر را در ادامه می خوانیم.

در جریان آزادسازی خرمشهر، مرحله به مرحله وارد عملیات می شدیم. از کنار جاده ای که آزاد شده بود، من و بهاری و یکی از هم دوره ای های خدمت سربازی به نام «علی اصغر طاهری» و بچه های بسیج وارد عملیات شدیم. طاهری آرپی چی زن بود؛ دست چپ او آسیب دیده بود با این حال می خواست در ادامه عملیات همراهمان باشد.

در این مرحله یک سرباز بعثی را به اسارت گرفتیم. این سرباز بعثی به پای گروهبان بهاری افتاد و التماس می کرد که او را نکشیم. ما او را نکشتیم و در نهایت اسلحه های غنیمت گرفته را دادیم تا حمل کند؛ این سرباز عراقی از اینکه او را نکشتیم، خیلی خوشحال بود و برای خودش آواز می خواند.

همینطور در خط عراقی ها پیشروی می کردیم، و رزمنده ها پشت ما بودند. مسیر را ادامه دادیم که در درگیری ها به دست راست «علی اصغر طاهری» ترکش خورد. ما بودیم و طاهری با دو دست زخمی و از کار افتاده اش.

دست های طاهری را با چفیه پانسمان کردیم؛ آن یکی دستش هم خونریزی کرده بود. به خاطر خونریزی شدید مجبور بود 2 دستش را بالا نگه دارد؛ از طرفی دیگر وقتی ما سنگرهای عراقی ها را می گرفتیم، لباس هایشان را بر می داشتیم؛ طاهری لباس عراقی ها را برداشته و تنش کرده بود. سرش هم تراشیده بود. به علی اصغر گفتم «با این لباس و سر تراشیده و دست هایی که بالا گرفته ای بچه های خودمان تو را با عراقی ها اشتباه می گیرند».

از خط عراقی ها گذشتیم و به سمت بچه های خودمان رفتیم؛ علی اصغر از جلوی من حرکت می کرد و اسلحه در دستم بود. یک رزمنده با دیدن علی اصغر، فکر کرد او عراقی است و لگدی با او زد؛ من گفتم «چرا میزنی؟» علی اصغر با لهجه اصفهانی گفت: «ولش کن بهاری» آن رزمنده با تعجب به بهاری نگاه کرد و گفت: «این اسیر عراقی چرا با لهجه اصفهانی حرف می زند!».

این در حالی بود که ما یک عراقی را اسیر گرفته بودیم اسلحه ها روی دوشش بود و کسی کاری با او نداشت؛ چون اسلحه همراهش بود کسی فکر نمی کرد عراقی باشد.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسیر عراقی با لهجه اصفهانی!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسیر عراقی با لهجه اصفهانی!"، کلیک کنید.