مسعود شجاعی: داوران کم لطفی می کنند/ جوانگرایی در تیم ملی باید با برنامه باشد

مسعود شجاعی: داوران کم لطفی می کنند/ جوانگرایی در تیم ملی باید با برنامه باشد

سرمربی تیم فوتبال هوادار می گوید داوران با اشتباهات سهوی نسبت به این تیم کم لطفی می کنند.

به گزارش مجله gcorg، تیم فوتبال هوادار در جریان هفته بیست وسوم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت 18 فردا (جمعه) در ورزشگاه دستگردی میزبان گل گهر سیرجان است. مسعود شجاعی سرمربی هوادار در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: درباره تیم خودمان باید بگوییم روند رو به رشد داشتیم اما نیاز به زمان داریم. برای تغییر یک تیم نیاز به 6 ماه زمان است اما ما در زمان کوتاه و با فهم بالای تاکتیکی توانستیم تغییر ایجاد کنیم. از کل تیم و بازیکنان تشکر می کنم که بی نظیر هستند. شاید تنبلی و سهل انگاری اول فصل باعث شد امتیاز از دست بدهیم. امیدوارم این مورد را جران کنیم.

وی افزود: گل گهر هم تیم خوبی است و سرمربی این تیم آقای ازونیدیس مربی من بوده است و او باعث شد من به یونان بروم. البته فقط سه هفته با هم کار کردیم و شخصا او را دوست دارم. فکر می کنم فردا بازی خوبی ببینیم. هر تیمی تمرکز داشته باشد و از موقعیت ها استفاده کند می تواند برنده بازی باشد.

او همچنین گفت: نمی خواهم بزرگنمایی کنم اما سعی کردم در تیم نظم ایجاد کنم تا به این روش پیش برویم. در اردوی کیش روی وضعیت بدنی کار کردیم و نتیجه این بدنسازی را در بازی ها دیدیدم. به هر حال تعطیلی های لیگ به ضرر ما می شود چون برخی بازیکنان ما نیاز دارند در شرایط مسابقه باشند. بازی های دوستانه هم مثل بازی رسمی نیست و بازیکن در آمادگی مطلوب قرار نمی گیرد. در تیم هوادار بیشتر از آنکه من به بازیکنانم کمک کنم، آنها به من کمک کردند که من برنامه های خود را پیش ببرم. هم از نظر هوشی و شخصیتی و هم از نظر فنی به من کمک کردند. من تا 39 سالگی بازی کردم می دانم بازیکن در آن سن چطور است اما بازیکنان باتجربه ما با رقابت در تمرینات حضور داشتند.

او درباره برنامه ریزی لیگ و همینطور روند داوری ها هم گفت: اگر به عقب برگردیم، نمی خواهم بگویم اجحاف یا کم لطفی شده است.  البته همه اشتباهات سهوی بوده و عمدی در کار نبوده است. مثلا به ما به عنوان بازیکن می گفتند آیا از شما خواسته بودند شل بازی کنید که تیم حریف ببرد اما همیشه پاسخ می دادم غرور و شخصیت بازیکن حرفه ای اجازه نمی دهد کم کاری کند. داوری ها هم همینطور است و اشتباهات سهوی است اما وقتی تکرار می شود کم لطفی می شود. وقتی برنامه ریزی لیگ را هم کنار این اشتباهات می گذاریم به آدم فشار می آید. اینکه چون هوادار نداریم و روی ارکان فوتبال فشار نمی گذاریم و بعد برای تیم ما کم لطفی می شود این بد است. این بدعت می شود که ما هم دایم فشار بیاوریم و بیانیه بدهیم. البته من به مدیران تیم هم گفته ام 100 بار هم شکایت کنیم رسیدگی نمی شود. با کمال احترام چیزی که الان به عنوان فوتبال نمایش می دهیم، خیلی کم شبیه فوتبال است. ایرادی ندارد کاش همه این کارها (بیانیه نویسی باشگاه ها) را می کردیم اما در زمین هم نسبت به لیگ خودمان فوتبال ارایه می کردیم. گاهی از آنالیزور تیم می خواهم پرتی های بازی ها را بگیرد و برایم بفرستند تا خلاصه مفید بازی را ببینیم، یک بازی 90 دقیقه ای به 40 دقیقه می رسد. 40 دقیقه هم که دایم حاشیه است.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره ایجاد تغییر نسل در تیم ملی هم گفت:  فوتبال برنامه ریزی بلند مدت می خواهد و من خبر ندارم که فدراسیون فوتبال و آقای قلعه نویی این کار را انجام داده اند یا خیر اما اگر این اتفاق رخ بدهد و این تداوم داشته باشد، کمک می کند. این جوانگرایی نباید مقطعی باشد. من احترام زیادی برای آقای قلعه نویی قایل هستم اما مسلما او که قرار نیست 10 سال یا 20 سال سرمربی تیم ملی باشد، اگر مربی بعدی بیایید و کار جوانگرایی او را ادامه ندهد و باز امثال مسعود شجاعی را دعوت کند کار پیش نمی رود. جوانگرایی باید از سوی فدراسیون باشد تا هر مربی که آمد از آن تبعیت کند. این می شود برنامه ریزی بلند مدت. اگر هر مربی بیاید از برنامه 10 ساله فدراسیون تبعیت کند کار پیش می رود.

وی در ادامه درباره اینکه آیا تیم ملی پیش از جام جهانی نیاز به بازی دوستانه با تیم های ملی بزرگ دنیا دارد یا خیر هم گفت: مسلما مهم است با تیم های بزرگ بازی کنیم اما مثلا اگر بخواهیم با تیم ملی اسپانیا بازی کنیم از الان برای سال بعد باید برنامه ریزی کنیم. تازه اگر برنامه اسپانیا برای سال بعد خالی باشد. این بازی ها شامل هزینه های هنگفتی هم می شود. حتما لازم نیست با اسپانیا بازی کنیم، وقتی چنین بازی امکانش نیست، باید مینی کمپ بگذاریم و با تیم های دیگر بازی کنیم. برای بازیکنان جوان که برایشان برنامه دارید بازی بگذارید. در تعطیلات لیگ تیمی مثل ازبکستان را بیاورید. قبول دارم که پیراهن تیم ملی باید گران باشد اما بازیکن باید 10 بار یا 20 بار بازی کند تا ترس او بریزد و خودش باشد. تیم ملی باید بازی های دوستانه بگذارد تا بازیکنان جوان فرصت بازی پیدا کنند. این وسط اگر بشود پولی هم هزینه کنند (برای بازی با تیم های ملی بزرگ) بد نمی شود.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسعود شجاعی: داوران کم لطفی می کنند/ جوانگرایی در تیم ملی باید با برنامه باشد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسعود شجاعی: داوران کم لطفی می کنند/ جوانگرایی در تیم ملی باید با برنامه باشد"، کلیک کنید.