فردا بازدید از تمامی اماکن تاریخی استان فارس رایگان است – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

فردا بازدید از تمامی اماکن تاریخی استان فارس رایگان است - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg، محمد ثابت اقلیدی با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده روزهای 30 و 31 فروردین ماه برنامه های بزرگداشت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در فارس برگزار می شود و در همین راستا فردا 30 فروردین ماه بازدید از تمامی اماکن و بناهای تاریخی و محوطه های جهانی استان فارس برای عموم علاقه مندان رایگان است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: هدف از نام گذاری و گرامیداشت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی، تشویق افراد و جوامع محلی به آگاهی افزایی درباره اهمیت میراث فرهنگی در زندگی، هویت و اجتماع آن ها است.

وی همچنین بیان کرد: فردا هم زمان با روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی نیز پنل تخصصی تزیینات آجری در بناهای تاریخی شیراز نیز در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی برگزار می شود.

ثابت اقلیدی با بیان اینکه پنل تخصصی با همکاری انجمن صنفی مرمتگران آثار تاریخی استان فارس برگزار می شود افزود: در این برنامه اساتید حوزه مرمت در قالب سخنرانی به مباحث تخصصی حوزه میراث فرهنگی می پردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس همچنین گفت: گردهمایی 300 نفر از همیاران دانش آموزی میراث فرهنگی استان فارس نیز با همکاری اداره کل آموزش وپرورش استان در مجموعه فرهنگی و تاریخی ارگ کریم خانی برگزار می شود.

وی همچنین به اجرای تورهای تخصصی بازدید از اماکن و بناهای تاریخی سراسر استان فارس اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده شنبه هفته آینده نیز با همکاری انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس از نقشه قدیمی بافت تاریخی شیراز رونمایی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فردا بازدید از تمامی اماکن تاریخی استان فارس رایگان است – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فردا بازدید از تمامی اماکن تاریخی استان فارس رایگان است – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.