اقدامات دولت شهید رییسی در حوزه کارآفرینی زنان – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

اقدامات دولت شهید رییسی در حوزه کارآفرینی زنان - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، در دوران بحران جهانی اقتصاد، در حالی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته با معضل بزرگ بیکاری دست به گریبان بودند، دولت سیزدهم در چشم انداز مردم گرایی و خدمت، توجه ویژه به اشتغال را مدنظر قرار دارد.

برجستگی رویکرد دولت در این موضوع به دو قید (پایدار) و (خانواده محوری) کسب و کار برمی گردد. زیرا در طراحی شبکه کسب و کار پایدار خانواده محور، متقاضی اشتغال ضمن دریافت آموزش ها و حمایت های لازم، وارد شغلی می شود که پایداری آن حداقل به مدت چهارسال توسط کارآفرین ضمانت و پیگیری می شود.

از طرفی بانوی شاغل در این شبکه در شرایطی کار را پیش می برد که به صورت انعطاف پذیر بتواند ضمن حفظ حضور در خانه و ایفای نقش خانواده محور، امکان به کارگیری توانمندی سایر اعضای خانواده را نیز دارا باشد.

در این شبکه، مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک ارزش آفرین با استفاده از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید گسترش یافت و زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست، دختران خودسرپرست و فارغ التحصیلان جویای کار به عنوان جامعه هدف در 239 رسته مشغول به کار شدند.

همچنین بیش از هفت هزار نفر در مشاغل خانگی با استفاده از اعتبارات مصوبات سفرهای استانی در گروه هدف زنان کارآفرین و جویای کار مورد آموزش قرار گرفتند.

در بخش دیگری از این شبکه طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و حمایت از زنان کارآفرین برای زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد بالای 45 سال در 209 رسته اجرا شد که حاصل آن آموزش بیش از چهار هزار و پانصد نفر بود.

استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مسیر اشتغال زنان برای گروه هدف زنان سرپرست خانوار، خودسرپرست، بهبودیافته از اعتیاد و معلولین در 15 رسته باعث بیش از چهارصد زمینه اشتغال شد.

حمایت از تشکیل و توسعه شرکت های تعاونی زنان با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز فرصت های اشتغالی را برای زنان سرپرست خانوار ایجاد کرد.

همکاری با وزارت خانه نامبرده در تشکیل و توسعه کسب و کارهای تعاونی های زنان توان یاب نیز در رسته های 34 گانه منجر به فرصت های اشتغال برای این گروه هدف شد.

استفاده از ظرفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در قالب رویدار کار، مهارت آموزی دانشجویان دختر از دیگر دستاوردهای این شبکه بوده است.

همچنین همکاری با وزارت جهاد کشاورزی در راستای آموزش تولید محصول سالم و ایجاد باغچه سلامت، با تاکید بر توان افزایی جوامع محلی به بیش از هجده هزار نفر ساعت آموزش بانوان گروه هدف ختم شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدامات دولت شهید رییسی در حوزه کارآفرینی زنان – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدامات دولت شهید رییسی در حوزه کارآفرینی زنان – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.