اعلام مطالعات جدید درباره پیشگیری از سرطان

اعلام مطالعات جدید درباره پیشگیری از سرطان

آفتاب نیوز :

یک مطالعه جدید نشان می دهد که درمان با استاتین می تواند به پیشگیری از سرطان های مرتبط با التهاب، به ویژه سرطان پانکراس کمک کند.

مدیکال نیوز نوشت: داروهای استاتین به حفظ سطح کلسترول در محدوده سالم کمک می کنند، اما محققان علاقه مند به کاربردهای دیگر این داروها هستند.

التهاب یکی از عوامل خطر برای انواع خاصی از سرطان، مانند سرطان پانکراس (لوزالمعده) است.

مطالعه اخیر نشان داد که استفاده از استاتین پیتاواستاتین ممکن است به مسدود کردن عملکرد یک پروتیین خاص برای سرکوب التهاب مزمن کمک کند.

یافته ها نشان می دهد که درمان با استاتین می تواند به طور بالقوه از سرطان های مرتبط با التهاب، به ویژه سرطان پانکراس جلوگیری کند.

پیشگیری از سرطان یک زمینه اصلی تحقیقاتی است و کارشناسان همچنان در حال کسب اطلاعات بیشتر در مورد عواملی هستند که ممکن است در ایجاد سرطان نقش داشته باشند.

یکی از زمینه های مورد علاقه این است که چگونه التهاب مزمن در نواحی خاصی از بدن ممکن است منجر به خطر سرطان شود.

نتایج نشان می دهد که داروی استاتین پیتاواستاتین می تواند به سرکوب التهاب مزمن و جلوگیری از ابتلاء به سرطان پانکراس کمک کند. اگر تحقیقات آینده یافته ها را تایید کند، این دارو می تواند یک اقدام پیشگیرانه در اقدامات بالینی باشد.

استاتین ها معمولاً برای مدیریت کلسترول بالا در بیمارانی که در معرض خطر بالای بیماری قلبی عروقی آترواسکلروتیک هستند استفاده می شود. مصرف داروهای استاتین زمانی شروع می شوند که سطح کلسترول خون اندازه گیری شده بالا باشد یا پس از سکته مغزی یا حمله قلبی. سپس اثربخشی داروهای استاتین با استفاده از پیگیری سطح کلسترول خون برای اطمینان از پاسخ کافی بررسی می شود.

محققان مطالعه حاضر خاطرنشان کردند که اینترلوکین 33 (IL-33) یک پروتیین است که به شروع التهاب مزمن مستعد سرطان کمک می کند.

محققان از موش ها، نمونه های بافت انسانی و رده های سلولی استفاده کردند. آنها التهاب مزمن را در موش روی پوست و پانکراس ایجاد کردند. آنها دریافتند که IL-33 در پوست ملتهب و پانکراس به شدت بیان می شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل بیشتر، آنها شناسایی کردند که القای التهاب یک مسیر سیگنال دهی خاص به نام TLR3/4 را فعال می کند، که نشان می دهد این مسیر ممکن است باعث بیان IL-33 شود که در التهاب مزمن رخ می دهد. آنها همچنین مکانیسم سلولی دیگری به نام TBK1-IRF3 را شناسایی کردند که بیان IL-33 را در پانکراتیت مزمن و درماتیت در موش تنظیم می کند.

سپس محققان استفاده از پیتاواستاتین را برای جلوگیری از بیان IL-33 آزمایش کردند. کار آنها نشان می دهد که پیتاواستاتین ممکن است با موفقیت بیان IL-33 و در نتیجه پانکراتیت مزمن مرتبط را مسدود کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام مطالعات جدید درباره پیشگیری از سرطان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام مطالعات جدید درباره پیشگیری از سرطان"، کلیک کنید.