کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی؛

کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت

 همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر با فضایی بالغ بر 100 متر مربع به بهره برداری رسید.

اسلام رییسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری مجله gcorg اعلام کرد که در راستای توسعه زیرساخت های پژوهشی و توجه به ارتقای سطح علمی دانشجویان، ساخت و راه اندازی کتابخانه این دانشگاه با یک هزار و 500 جلد کتاب و 500 عنوان مختلف در فضایی بالغ بر 100 متر مربع با هزینه 3 میلیارد ریالی راه اندازی و به بهره برداری رسید.

وی عنوان کرد: شهرستان بندرخمیر از ظرفیت های بالایی در حوزه اقتصاد دریامحور برخوردار است و تالاب بین المللی خورخوران یکی از 25 تالاب بین الملی با چشم اندازی از جنگل های مانگرو از گونه های حرا و چندل در این شهرستان فرصت مغتنمی را در عرصه گردشگری ایجاد کرده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر افزود: پیگیری و توسعه مرکز تحقیقاتی تالابی یکی دیگر از مهم ترین برنامه های این دانشگاه در کنار بهبود و توسعه صنعت توریسم است.

کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت

رییسی با تاکید بر اینکه کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر با توسعه رشته ها بر مبنای آمایش و نیاز منطقه تکمیل می شود، افزود: توسعه زیرساخت ها پژوهشی با هدف راه اندازی مرکز رشد و باشگاه پژوهشگران جوان با هدف جذب جوانان مستعد و تشکیل اندیشکده های تخصصی در حوزه اقتصاد دریا و گسترش مرکز تحقیقاتی دریایی با نگاه تخصصی به حفظ و حفاظت از ذخیره گاه های گیاهی و جانوری دریا و تالاب خورخوران این شهرستان بر محور توسعه تحقیقات بر روی کاهش آلاینده های دریایی از برنامه های تکمیلی این دانشگاه است.

وی با اشاره به محدودیت منابع شهرستان بندرخمیر گفت: اعمال اولویت های حفاظتی و تقویت رویکرد های جایگزین امری ضروری بر حفظ زیست بوم های طبیعی شهرستان بندرخمیر است که با تشریک مساعی، مطالعه و نگاه تخصصی به موضوع و همراهی با متخصصان امر می تواند کمک قابل توجهی به توسعه محور های علمی، پژوهشی و اقتصادی کند که نقش دانشگاه در این عرصه بسیار مهم و حیاتی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر ابراز امیدواری کرد که با توجه به توانمندی و ظرفیت این منطقه در حوزه های مختلف و واقع شدن در کنار صنایع بزرگ نفت، گاز و فولاد با کمک مسیولان بتوان زیرساخت های لازم برای راه اندازی رشته های متناسب با نیاز منطقه هرچه سریع تر جامه عمل پوشد تا بتوان نسبت به تربیت نیرو های بومی و ماندگار در استان قدم های مثبت و ارزشمندی برداشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بندرخمیر گشایش یافت"، کلیک کنید.