سیل ویرانگر در جنوب آلمان؛ وضعیت بحرانی ادامه دارد

سیل ویرانگر در جنوب آلمان؛ وضعیت بحرانی ادامه دارد

در روزهای اخیر بارش شدید باران موجب جاری شدن سیل در بخش هایی از آلمان به ویژه در جنوب این کشور شده و خسارات قابل توجهی برجای گذاشته است.

به گزارش مجله gcorg، مقامات محلی می گویند شهر «رودرزبرگ» در ایالت «بادن وورتمبرگ» خسارات زیادی را متحمل شده است. همچنین به گفته کارشناسان در روزهای آینده وضعیت بحرانی همچنان ادامه خواهد داشت.

پلیس محلی تاکنون مرگ چهار نفر را در حوادث مرتبط با این سیل تایید کرده است.

یکی از قربانیان، آتش نشانی بوده که بر اثر واژگونی قایق جان خود را از دست داده است.

در ایالت بادن وورتمبرگ نیز دو واگن قطار از ریل خارج شدند. به گفته مقامات، علت خروج این دو واگن قطار از ریل، بروز رانش زمین به علت باران شدید و مداوم بوده است.

بر اساس گزارش ها، ادامه بارش باران در برخی از مناطق آلمان همچنان باعث ادامه وضعیت اضطراری در این نواحی شده است.

در شماری از دهکده ها و شهرهای کوچک در ایالت های بادن-وورتمبرگ و بایرن در جنوب آلمان، شمار زیادی از شهروندان مجبور به تخلیه خانه هایشان شده اند.

بنابر گزارش دویچه وله، در ایالت بایرن سطح آب رودخانه ها افزایش یافته و در جنوب نیز آتش نشانی و اورژانس در حالت آماده باش هستند.

گفته شده است سطح آب رودخانه دانوب و نیز رودخانه های دیگری که به این رودخانه بزرگ منتهی می شوند مانند گونز، میندل، زوسام، اشموتر، پار، آبنس، ایلم و آمپر به شدت بالا آمده است.

آتش نشانی مونیخ نیز هشدار داده است که شهروندان به دلیل خطر جانی از حضور در سواحل رود ایزار که از این شهر عبور می کند، خودداری کنند.

به گفته سازمان کمک رسانی فنی آلمان (THW) در حال حاضر بیش از 1800 امدادرسان در مناطق سیل زده مستقر هستند.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل ویرانگر در جنوب آلمان؛ وضعیت بحرانی ادامه دارد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل ویرانگر در جنوب آلمان؛ وضعیت بحرانی ادامه دارد"، کلیک کنید.