تنیس روی میز ایران در المپیک پاریس متفاوت ظاهر می شود؟

تنیس روی میز ایران در المپیک پاریس متفاوت ظاهر می شود؟

رییس فدراسیون تنیس روی میز انتظاری که از بازیکنان خود در المپیک 2024 پاریس دارد را بیان کرد.

مهرداد علی قارداشی در گفت وگو با مجله gcorg در مورد انتظار از تنیس روی میز در بازیهای المپیک پاریس، تاکید کرد:  با توجه به اینکه رقیبان گردن کلفتی در المپیک حضور دارند بنابراین نباید خیلی رویایی صحبت کرد اما برای خود من هم تفاوت این است که ندا شهسواری در المپیک بتواند پیروزی کسب کند. در مورد نیما هم با توجه به اینکه سابقه پیروزی در المپیک را داشته انتظار است یک پیروزی او تبدیل به دو یا سه برد شود.

او ادامه داد: با توجه به شناختی که از او دارم این را می گویم اما نظر نهایی را باید سرمربی بدهد. نوشاد عالمیان هم با توجه به اینکه در یک سال گذشته دو نفر از بازیکنان تیم ملی چین که صاحب مدال جهانی و المپیک هستند را شکست داده است، توانایی های زیادی برای گرفتن نتایج خوب در المپیک دارد و حتی فکر می کنم اعتماد به نفس او بیشتر هم شده است. 

قارداشی در پاسخ به این پرسش که تصور می کرد هر دو سهمیه زنان و مردان آسیا میانه را به دست آورند؟ بیان کرد: به طور قطعی تصور نمی کردم. به هر حال نتایج ادوار گذشته و همچنین رنکینگ جهانی هم در پیش بینی ها تاثیرگذار است. ندا شهسواری با توجه به مجموعه تمرینات و تمرکزی که بر روی مسابقات گذاشته بود توانست موفق شود و سهمیه المپیک را به دست آورد. ندا شهسواری 38 ساله با یک دختر 19 ساله پس از سه روز مسابقه به فینال رسیدند. طبیعتا شرایط جسمانی دختر 19 ساله  بهتر بود اما خدا را شکر ندا حرفه ای و با غیرت تلاش کرد. او همیشه حرفه ای زندگی و فکر کرده است.

او ادامه داد: برای اولین بار حریف تمرینی همراه بازیکنان به مسابقات بردیم و این نفرات به آماده سازی نوشاد و نیما و ندا شهسواری و مهشید اشتری کمک زیادی کردند. نیما عالمیان هم عملکرد خوبی داشت. او از مسابقات جهانی روند خیلی خوبی را پشت سر گذاشت و توانست بازیکنانی با رنکینگ 18 و 20 را شکست دهد و در همین مسابقات هم توانست بازیکن رنکینگ 42 جهان را مغلوب کند. مربیان هم خوب کار کردند. سهمیه المپیک نوشاد عالمیان هم قطعی است و خدا را شکر می کنم که با سه سهمیه در المپیک پاریس شرکت می کنیم.

 رییس فدراسیون تنیس روی میز در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای تا المپیک دارد تا بتواند ورزشکاران خود را در بهترین شرایط راهی کند؟ گفت: اولین خواسته ای که آنها از من داشتند این بوده که میز دبل هپینس برایشان تهیه کنم که باید حتما این کار را انجام دهیم چون این خواسته را داشته اند. از آنجا که پول ما برای خرید تجهیزات کم است باید از طریق اسپانسرها و یا کمک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این کار را انجام دهیم. نوشاد عالمیان در مسابقات کرواسی و اسلوونی شرکت می کند و امیرحسین هدایی و نیما عالمیان در مسابقات اسلوونی شرکت خواهند کرد. باید تلاش کنیم ندا شهسواری را هم قبل از المپیک به یکی دو مسابقه بین المللی اعزام کنیم.

او ادامه داد: میزها را تهیه کنیم خیلی اتفاق خوبی است چون خود بازیکنان به اردوهای آقای لطف الله نسبی اعتقاد زیادی دارند. خودشان می گویند، اگر شرایطی فراهم شود که سرمربی به فرانسه بیاید یا خود بازیکنان بیشتر در ایران باشند و با او تمرین کنند از لحاظ فنی خیلی تاثیرگذار است. برگزاری اردوی داخلی را مدنظر داریم و با خود بازیکنان صحبت می کنیم و هر کجا برایشان بهتر باشد اردو می گذاریم. 

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تنیس روی میز ایران در المپیک پاریس متفاوت ظاهر می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تنیس روی میز ایران در المپیک پاریس متفاوت ظاهر می شود؟"، کلیک کنید.