برخورداری از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور در طی سال های اخیر

در جلسه کارگروه اقتصادی دولت صورت گرفت؛

برخورداری از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور در طی سال های اخیر

معاون وزیر جهادکشاورزی ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور را در بالاترین سطح در طی سال های اخیر اعلام کرد و با بیان اینکه بازارِ نهاده های دامی اشباع است، از عرضه آن با بهای پایین تر از قیمت مصوب و به شکل مدت دار به تولیدکنندگان خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری مجله gcorg،  در جلسه صبح امروز سه شنبه کارگروه اقتصادی دولت که به ریاست سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، معاون بازرگانی وزارت جهادکشاورزی، از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور و نهاده های دامی موجود در بنادر و لنگرگاه ها در طی سال های اخیر خبر داد و گفت: علاوه بر کالا هایی که در مسیر ورود به کشور هستند، نهاده های دامی موجود در کشور نیز در سطحی است که نیاز مصرف بیش از 6 ماه کشور را تامین می کند.

خانی با بیان اینکه بازارِ نهاده های دامی بسیار اشباع است و قیمت های معاملاتی پایین تر از قیمت مصوب و به صورت مدت دار در اختیار تولیدکنندگان محصولات پروتیینی قرار می گیرد، افزود: در حال حاضر شرایط برای تولیدکنندگان در بهترین وضعیت سال های اخیر قرار دارد.

معاون بازرگانی وزارت جهادکشاورزی همچنین با خوب توصیف کردن وضع ذخایر راهبردی کالا های اساسی از جمله شکر، روغن، برنج و گندم، اظهار داشت: با توجه به موجودی و ذخایر کالا های اساسی، اقدامات لازم برای تامین پایدار و باثبات نیاز های بازار در ماه های آینده انجام شده و علاوه بر وضعیت مطلوب تولید در داخل که بخش قابل توجهی از نیاز ها را تامین می کند، پیش بینی های لازم در خصوص جلوگیری از بروز کسری در بازار صورت گرفته و جریان واردات با حجم مکفی در حال انجام است.

وی همچنین تصریح کرد: در ماه های اخیر کمترین زمان ماندگاری کشتی های حامل کالا های اساسی و نهاده های دامی در بنادر را نسبت به سال های گذشته داریم و بخش اعظم کشتی های ورودی بلافاصله پهلودهی شده و تخلیه کالا با جریان منظم صورت می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برخورداری از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور در طی سال های اخیر" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برخورداری از بالاترین سطح ذخایر راهبردی و موجودی کالا در کشور در طی سال های اخیر"، کلیک کنید.