ارایه آموزش های امدادی و ایمنی به 115 هزار مسافر نوروزی

سخنگوی ستاد خدمات یکپارچه هلال احمر در نوروز1403 از ارایه آموزش های امدادی و ایمنی به بیش از 115 هزار مسافر از ابتدای اجرای طرح نوروزی این جمعیت خبر داد.

به گزارش مجله gcorg، علی درویش پور با اشاره به ماموریت های هلال احمر از ابتدای طرح نوروزی تا به امروز گفت: از تاریخ 24 اسفند لغایت 7 فروردین، 2264 عملیات و خدمت از سوی هلال احمر به شهروندان ارایه شده که در این ماموریت ها مجموعا به 17 هزار و 348 نفر امدادرسانی شد.

وی افزود: قسمت مهمی از ماموریت های هلال احمر در این ایام در حوزه جاده ای بود که بر همین اساس 178 نفر از شهروندان متاثر از حوادث جاده ای رهاسازی و 2189 نفر در محل درمان شدند.

درویش پور ادامه داد: علاوه بر این جمعیت هلال احمر با بهره گیری از توان داوطلبان و جوانان در نقاط مختلف جاده های کشور حضور فعال داشته و به راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی می پردازند و در قالب طرح های مختلف، خدمات بشردوستانه به شهروندان ارایه می دهند. در همین رابطه 250 هزار نفر از خدمات پویش بهرفت، 94 هزار نفر از پویش سبز، بیش از 115 هزار نفر از آموزش های امدادی و ایمنی و 81 هزار نفر از خدمات اکیپ های سحاب بهره مند شدند. در مجموع سازمان جوانان هلال احمر در این مدت به بیش از یک میلیون و 897 هزار نفر خدمات رسانی کرده است.

وی افزود: همچنین سازمان جوانان با برپایی خیمه های نماز و غرفه های فرهنگی میزبان 157 هزار نفر از مسافرین بودند و بیش از 50 هزار بسته افطاری توزیع کردند.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر خاطرنشان کرد: در سال جاری ماه مبارک رمضان با ایام نوروز همزمان شده و هلال احمر با توجه به رسالتی که دارد در کنار نیازمندان و افراد کم برخوردار حضور دارد که بر این اساس از ابتدای طرح نوروزی 49 هزار و 64 بسته معیشتی در میان اقشار ضعیف جامعه توزیع شده است.

درویش پور تصریح کرد: در مجموع بیش از 646 هزار نفر از خدمات سازمان داوطلبان در این مدت بهره مند شده که بهره مندی 6450 نفر از طرح نیابت و 100 هزار نفر از طرح پایش سلامت بواسطه فعالیت 1213 نفر/روز پزشک داوطلب، تنها گوشه ای از این خدمات است.

وی افزود: خدمات هلال احمر معطوف به حوزه امدادرسانی و درمان نیست و این جمعیت در 12 روز اخیر به 5563 نفر در حوزه توانبخشی خدمات رسانی انجام داده است. همچنین نیاز دارویی 48 هزار و 739 نفر از مراجعه کنندگان به داروخانه های هلال احمر را برطرف و پاسخگوی نیازهای درمانی 47 هزار و 216 نفر از شهروندان بوده است.

درویش پور توضیح داد: در مجموع 2 میلیون و 664 هزار و 481 نفر از ابتدای طرح نوروزی از خدمات هلال احمر بهره مند شدند که این خدمات با به کارگیری 134 هزار و 121 نفر/ روز از کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران به مردم ارایه می شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، 4258 پایگاه، مرکز و پست موقت نوروزی توسط جمعیت هلال احمر در ایام نوروز فعال و به شهروندان خدمات رسانی می کنند.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارایه آموزش های امدادی و ایمنی به 115 هزار مسافر نوروزی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارایه آموزش های امدادی و ایمنی به 115 هزار مسافر نوروزی"، کلیک کنید.