یک جنبه منفی درباره نوشیدن قهوه که علیه شما کار می کند

یک جنبه منفی درباره نوشیدن قهوه که علیه شما کار می کند

آفتاب نیوز :

قهوه، نوشابه، چای یا یک نوشیدنی انرژی زا، بسیاری از ما در جستجوی کافیین برای شروع روز خود هستیم؛ و همانطور که اکثر ما می دانیم، فواید آن فوق العاده است. بر اساس یک بررسی جامع از حدود صد مطالعه منتشر شده در مجله علمی Nutrition، کافیین به موارد زیر مشخص شده است:

افزایش سطح انرژی

کاهش خستگی

بهبود عملکرد فیزیکی، شناختی و حرکتی

کمک به حافظه کوتاه مدت، حل مسیله، تصمیم گیری و تمرکز.

این نکته منفی است و یک دلیل بزرگ برای اینکه چرا باید کافیین را کاهش دهید: در حالی که تکیه بر کافیین ممکن است به ما کمک کند روی وظایف تمرکز کنیم، کافیین بیش از حد ممکن است در واقع به خلاقیت ما آسیب برساند. بخشی از مغز ما که دوست دارد ایده ها و راه حل های فکری را به روش های جدید بررسی کند، ممکن است در هنگام مصرف بیش از حد کافیین ضربه بخورد.

چگونه کافیین ممکن است به خلاقیت شما آسیب برساند

خلاقیت ترکیب ایده های قدیمی برای خلق ایده های جدید است. این کار با استراحت از کار اصلی شروع می شود و اجازه می دهد ذهن شما آزاد شود. وقت گذاشتن برای تنهایی با افکارتان می تواند به شکل گیری ارتباطات جدید کمک کند؛ بنابراین سوال بزرگ این است که آیا کافیین می تواند خلاقیت را تقویت کند و ایده های جدیدی را در زمانی که ما به شدت متمرکز هستیم مطرح کند؟ علم می گوید نه.

استراحت کردن از حل مسیله یا کار کردن روی یک کار و اجازه دادن به ذهن ما به سمت چیزی نامربوط می تواند به بینش های خلاقانه تر و راه حل های تخیلی منجر شود. تحقیقات منتشر شده در Psychological Science نشان داد شرکت کنندگانی که درگیر یک کار ساده بودند که به ذهن شان اجازه می داد سرگردان شود، در یک کار تفکر خلاق بهتر عمل کردند. جالب اینجاست که هر چه ذهن آن ها در زمان استراحت بیشتر آزاد باشد، در این کار خلاقانه بهتر عمل می کنند.

کافیین می تواند با افزایش تمرکز در مغز، خلاقیت را مختل کند. هنگامی که کافیین مصرف می کنید، ذهن شما نمی تواند آزاد شود، زیرا تمام انرژی شما به سمت کار فعلی معطوف می شود. این امر برقراری ارتباط بین ایده های مختلف را دشوار می کند، زیرا کافیین مغز شما را به حالت تمرکز بیش از حد می رساند.

زمانی که کافیین می تواند به خلاقیت شما کمک کند

خلاقیت و ایده های تازه شما تاثیری نخواهد داشت اگر فقط در ذهن شما باشد. آن ها باید در دنیای فیزیکی ظهور کنند. هنگامی که چیزی درخشان را کشف کردید، زمان آن است که آن را عملی کنید.

اینجاست که کافیین وارد می شود. ذهن شما را تحریک می کند تا روی کار تمرکز کند و به شما کمک می کند تا انگیزه بیشتری برای دیدن فرآیند خلاقانه و اجرای ایده های خود داشته باشید. در نتیجه، احتمال بیشتری وجود دارد که نتایج ملموسی به دست آورید و تخیل خود را به واقعیت تبدیل کنید.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد خلاق کافیین مصرف می کنند – نه برای تصور ایده های جدید، بلکه برای تحقق بخشیدن به ایده های موجود خود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک جنبه منفی درباره نوشیدن قهوه که علیه شما کار می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک جنبه منفی درباره نوشیدن قهوه که علیه شما کار می کند"، کلیک کنید.