فقط ۱۵ درصد مردم زنجان ورزش می‌کنند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

فقط ۱۵ درصد مردم زنجان ورزش می‌کنند - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

جواد بازرگان در گفت‌وگو با خبرنگار مجله gcorg، با بیان اینکه آمار حاکی از آن است که فقط ۱۵ درصد از مردم استان زنجان به امر ورزش می‌پردازند و این آمار به هیچ وجه مقبول نیست، افزود: پرداختن عده معدودی از افراد جامعه به امر ورزش، بیانگر آن است که در آینده باید هزینه‌های زیادی را برای حوزه سلامت صرف کنیم؛ چرا که ورزش یکی از راه‌های کاهش بیماری و به تبع آن کاهش هزینه‌های درمان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته برای افزایش حضور مردم در امر ورزش، اجرای طرح ملی «ورزش و مردم» است، اظهار کرد: در همین راستا و برای اجرای این طرح به صورت همزمان با سراسر کشور ۲۷ ایستگاه ورزشی در استان زنجان برای این منظور در نظر گرفته شده تا بتوانیم این طرح ملی را با قدرت در استان آغاز کنیم.

بازرگان با یادآوری اینکه پیش از این طرح‌های زیادی برای افزایش میزان حضور مردم در حوزه ورزش صورت گرفته است، ادامه داد: غالب طرح‌هایی که در این زمینه به اجرا گذاشته شده است، محدود به پارک‌ها بود اما در طرح جدید که به صورت ملی اجرا می‌شود، مقرر شده است فضاهای سرپوشیده نیز به این امر اختصاص یافته و طرح با انسجام بیشتری نسبت به گذشته اجرا شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه با اجرای طرح مذکور، مربیان مجرب و آموزش‌دیده قرار است برنامه‌های صبحگاهی و عصرگاهی را در ایستگاه‌هایی که به همین منظور در نظر گرفته شده است، به اجرا بگذارند، خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم طرح مذکور را به خوبی اجرا کنیم، ارگان‌هایی نظیر هلال‌احمر، سپاه و آموزش و پرورش سالن‌های ورزشی خود را در اختیار گذاشته‌اند.

بازرگان با تاکید بر اینکه جامعه هدف طرح ملی ورزش و مردم، مادران هستند، عنوان کرد: بی‌شک مادران جزو اقشاری هستند که بخش اصلی تربیت نسل آینده بر عهده آنان است، از این رو تا زمانی که این قشر از سلامت جسمی و روانی مطلوب برخوردار نباشند، نمی‌توان انتظار داشت جامعه به سمت توسعه سوق یابد، به همین خاطر مادران سالم قادر خواهند بود نسل سالم و پویایی را به جامعه تحویل دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فقط ۱۵ درصد مردم زنجان ورزش می‌کنند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فقط ۱۵ درصد مردم زنجان ورزش می‌کنند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.