تیم ملی والیبال زود تسلیم می شود/ نیاز به تقویت خودباوری داریم – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

مصطفی کارخانه دبیر کمیته فنی فدراسیون والیبال در گفت وگو با خبرنگار مجله gcorg، درباره عملکرد تیم ملی در هفته نخست مسابقات لیگ ملت های والیبال گفت: تیم ملی در هفته اول چهار مسابقه پشت سرهم برگزار کرد و پس از پایان هفته اول، یک نمودار از عملکرد تیم ملی ایران به دست آمد که نشان می دهد تیم ملی بازی به بازی هماهنگ تر از قبل می شود. اگر سرمربی تیم ملی زودتر به ایران می آمد شرایط خیلی فرق می کرد و شناخت بیشتری از بازیکنان به دست می آورد.

وی افزود: البته با توجه به انتخابات فدراسیون والیبال طبیعی بود که روند انتخاب سرمربی کند پیش رفت. والیبال در آن زمان بلاتکلیف بود. عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته اول نشان داد تیم ما نسبت به تیم های هم طراز خود در سرویس، دفاع و دریافت به خصوص برابر تیم هایی که سرویس هایی با ریسک بالا می زنند عقب تر است. درست است که رفته رفته در هر بازی شناخت سرمربی تیم بیشتر شد و بازیکنان هماهنگ کار کردند اما واقعیت این است که در برخی موارد خیلی ضعف داریم. یک زمانی در والیبال هر تیمی که خوب حمله می کرد پیروز میدان می شد، اما الان تیم ها علاوه بر حمله، دفاع خوبی هم دارند. اگر قرار باشد با تیم های بزرگ خودمان را بسنجیم باید بیشتر کار کنیم.

تیم ملی والیبال زود تسلیم می شود/ نیاز به تقویت خودباوری داریم - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

دبیر کمیته فنی فدراسیون والیبال عنوان کرد: ما اگر قرار باشد با تیم های مطرح دنیا رقابت کنیم باید 2 برابر آن ها کار کنیم. اگر زمان اردوها بیشتر بود و سرمربی تیم ملی هم زودتر به تیم اضافه می شد، شرایط فرق می کرد. تیم ملی در هفته اول بازی به بازی بهتر شد و این نشان می دهد بازیکنان با آمادگی صد در صد پا به این مسابقات نگذاشتند. در حالی که مسابقات لیگ ملت های والیبال امسال با توجه به اینکه انتخابی المپیک هم محسوب می شود به مراتب نسبت به همه دوره های قبل سخت تر است. تیم باید در شرایط سختی قرار می گرفت، اردوها زودتر برگزار می شد و سرمربی تیم ملی هم زودتر به تیم اضافه می شد، تا الان نتیجه طور دیگری رقم می خورد.

کارخانه گفت: امیدوارم در هفته دوم شرایط تیم بهتر باشد و بازیکنان و اعضای کادر فنی دست به دست هم بدهند تا خوب نتیجه بگیریم. تیم ملی در بازی اول مقابل صربستان هماهنگی لازم را نداشت و کاملاً این موضوع مشهود بود. اما نباید به گذشته برگردیم، والیبال باید به جلو نگاه کند. ما در ورزش حرفه ای اصطلاحی به نام جبران کردن داریم. بازیکنان تیم ملی باید از حالا جبران کنند. کادر فنی زمان دارد که تیم را آسیب شناسی کند، بازیکنان هم باید تلاش خودشان را بیشتر کنند تا عیب و ایرادها برطرف شود.

تیم ملی والیبال زود تسلیم می شود/ نیاز به تقویت خودباوری داریم - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

وی اظهارداشت: درست است که تیم ملی مقابل آرژانتین باخت اما مردم از نحو والیبال بازی کردن بازیکنان راضی بودند و این خودش یک نقطه قوت است. باید بازیکنان ما تا آخرین لحظه بجنگند، متاسفانه یکی از ایرادهای بزرگ تیم ملی این است که زود تسلیم می شود. بازیکنان دو امتیاز را از دست می دهند، به فکر جبران و بازگشت آن نیستند. روحیه خودباوری باید در بازیکنان ایران تقویت شود که همین موضوع به بازیکنان و کادر فنی کمک کند. امیدوارم کامبک های تیم ملی در هفته دوم امیدوارکننده باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیم ملی والیبال زود تسلیم می شود/ نیاز به تقویت خودباوری داریم – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیم ملی والیبال زود تسلیم می شود/ نیاز به تقویت خودباوری داریم – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.