نگرانی از ایمنی بازارگل شهید محلاتی/هشدار دادستانی به واحدهای نا ایمن

نگرانی از ایمنی بازارگل شهید محلاتی/هشدار دادستانی به واحدهای نا ایمن

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با نگرانی از وضعیت ایمنی بازار گل محلاتی از هشدار دادستانی در این خصوص خبر داد.

به گزارش مجله gcorg، علی نصیری با اشاره به بازدیدی که به همراه معاون پیشگیری از وقوع جرم و حقوق عامه دادسرای عمومی تهران، رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران و … از بازار گل شهید محلاتی داشت، گفت: در جریان این بازدید وضعیت ایمنی بازار گل محلاتی مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم در خصوص اتخاذ تمهیدات ترافیکی صادر شد.

وی رفع سد معبر در محدوده بازار ، رفع مشکلات ترافیکی در معابر اطراف بازار، توجه به موضوعات مربوط به HSE و معیارهای ایمنی از منظر آتش نشانی را از جمله موارد نقض ایمنی در این بازار اعلام کرد و گفت: اخطارهای لازم در این خصوص صادر شده و بنا شد تا با دستور دادستانی با واحدهای متخلف که به هشدارها به بی توجه باشند، برخورد شود.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: تاکنون جلسات متعدد و پایش میدانی در مورد ظرفیت ها، چالش ها و نحوه ساماندهی و تامین ایمنی با حضور نهادهای دخیل در موضوع بازار گل و گیاه شهید محلاتی برگزار شده و دادستانی نسبت به برخورد با متخلفان  در زمینه ایمنی این بازار هشدار داده است. این اقدام در راستای نظارت بر ایمنی ساختمان ها و برخورد با تخلفات ایمنی انجام شده است.

نصیری همچنین با بیان اینکه موارد نقض ایمنی به واحدهای صنفی و هیات مدیره این بازار گل اعلام شده است، گفت: ارتقای آمپر کنتور برق، نصب باکس های آتش نشانی، تعبیه در اضطرار در ضلع غربی، احداث راهرو و ایجاد رینگ در محوطه داخلی برای خروج کریدورها از بن بست، خرید و نصب کپسول های اطفای حریق، عقد قرارداد با پیمانکار HSE و آموزش مستمر غرفه داران و کسبه در خصوص استفاده از خاموش کننده ها، جمع آوری انشعابات غیرمجاز گاز، احداث پارکینگ در ضلع جنوبی، عدم استفاده از کپسول های گاز هلیوم، رفع سد معبر از معابر داخلی، اجرای تمرین های عملیاتی و … جمله اقداماتی است که باید در بازار گل شهید محلات انجام شود. 

وی ادامه داد: این سومین بازدید صورت گرفته از بازار گل شهرک شهید محلاتی است که طی سه سال گذشته انجام گرفته است. سه سال متوالی است که برای رفع مشکلات مربوط به ایمنی از این مرکز بازدید می کنیم.سال 1401 که از این مکان بازدید کردیم خیلی ناایمن و به هم ریخته بود. اکنون توجهات دستگاه های مختلف به این بازار و موارد ناایمنی آن  بیشتر شده است. این بازار ملغمه ای از تغییر کاربری ها و تخلفات متعدد است، سازه جدی ندارد و تمامی سازه ها موقت و غیراصولی است. جالب این که در خیابان رو به روی بازار گل هم که اصلا جزو بازار نیست نزدیک به 70 واحد اضافه شده و روز به روز به تعداد این واحدها نیز اضافه می شود.

نصیری گفت: سال گذشته که از این بازار بازدید به عمل آمد ،وضعیت بهتر شده بود. اکثر مغازه ها کپسول آتش نشانی نصب کرده بودند. علاوه بر مغازه ها، 350 کپسول آتش نشانی هم در محوطه نصب شده بود. امسال نیز حدود 16 فایرباکس اضافه شده استهش.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص تاثیر بازدیدهای صورت گرفته بر بهبود وضعیت ایمنی این بازار گفت: طی سه سال گذشته وضعیت به نسبت قبل از آن بهتر شده ولی همچنان ناایمنی های مهمی وجود دارد. تعرض به معابر وجود دارد و برخی مغازه ها تا 50 درصد معبر را که محل رفت و آمد است ،گرفته اند. در نتیجه در شرایط آتش سوزی که آتش نشان ها باید سریع خود را به محل برسانند مشکل ایجاد می کند.همچنین تخلفات ماده صد نیز وجود دارد. در جریان بازدید مشترک صورت گرفته دستوراتی صادر و مقرر شد اگر تصرفات غیرقانونی در محوطه و معابر رفع نشود، مغازه های متخلف پلمب شوند. همچنین قرار شد در خصوص مسایل مربوط به مالکیت زمین ها و ساخت بنایی درست برای بازار نیز جلسه ای به میزبانی شهرداری منطقه 14 تشکیل شود تا مسایل بازار در آن جلسه مطرح و حل و فصل شود.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگرانی از ایمنی بازارگل شهید محلاتی/هشدار دادستانی به واحدهای نا ایمن" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگرانی از ایمنی بازارگل شهید محلاتی/هشدار دادستانی به واحدهای نا ایمن"، کلیک کنید.