میزبانی به توان میلیون؛ رسم هر ساله دانش آموزان برای عید غدیر – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

میزبانی به توان میلیون؛ رسم هر ساله دانش آموزان برای عید غدیر - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg، یکی از برنامه‌های دانش آموزان و نوجوانان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در ایام عید غدیر خم برپایی سفره‌های اطعام و پخش نذورات خصوصاً در میان مردم، کودکان و نوجوانان نیازمند است.

میزبانی به توان میلیون امسال نیز، به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان همزمان با عید سعید غدیر در سراسر کشور برگزار می‌شود.پویش “میزبانی به توان میلیون” بر اساس حدیثی از امام صادق (ع) است که می‌فرمایند «غذا دادن به یک مؤمن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق و یک میلیون شهید و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد» در سال‌های اخیر دانش آموزان از سه طریق در این پویش شرکت می‌کنند. پخت غذا در منزل، توزیع غذا در میان خانواده‌های نیازمند و محروم و مشارکت مالی، سه نوع همکاری دانش آموزان در این پویش خیرخواهانه بوده است.

محمدرضا عرب پور معاون سازماندهی برادران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در تشریح برنامه میزبانی به توان میلیون گفت: در سال‌های اخیر دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با توجه به احادیث و روایت‌ها، این اطعام خیرخواهانه را انجام می‌دهند.

از آنجایی که در احادیث آمده است که اطعام فقرا و نذری دادن به مردم در عید غدیر ثواب چندین برابری نسبت به دیگر ایام سال را دارد؛ دانش آموزان در عید غدیر در فضای دانش‌آموزی با پول خودشان و با استعداد و توانمندی‌هایی که در حد توان و وسعشان است؛ اطعامی را آماده می‌کنند تا به دست نیازمندان برسانند.

معاون سازماندهی برادران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در خصوص اهداف این برنامه گفت: انس و الفت دانش آموزان عضو اتحادیه با جامعه نیازمند کشور از جمله اهداف این طرح است همچنین هدف دیگر طرح میزبانی به توان میلیون این است که دانش‌آموزان نقش امدادگری و انجام امور خیریه را به عهده بگیرند. به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی اصل انفاق کمک مالی با هدف پر کردن خلاءهای اجتماعی است و دانش آموزان در حد توان این مسیر را دنبال خواهند کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میزبانی به توان میلیون؛ رسم هر ساله دانش آموزان برای عید غدیر – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میزبانی به توان میلیون؛ رسم هر ساله دانش آموزان برای عید غدیر – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.