بیشترین خون اهدایی از گروه های O+ و A+/ تهران پیشتاز در اهدای خون

در گفت وگو با مجله gcorg مطرح شد؛

بیشترین خون اهدایی از گروه های O+ و A+ تهران پیشتاز در اهدای خون

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بیشترین خون اهدایی از گروه O+ بود که بیش از 34 درصد خون به دست آمده را تشکیل داده است، همچنین پس از آن گروه خون A+ با بیش از 27 درصد خون اهدایی بیشترین فراوانی را داشت.

بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون در گفت وگو با خبرنگار گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری مجله gcorg با بیان اینکه در دوماهه اول سال جاری تعداد 678 هزار و 673 واحد فراورده خونی در مراکز درمانی کشور توزیع شده است، اظهار کرد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 10 درصد رشد داشته است.

وی افزود: طی دو ماه اول امسال 239 هزار و 732 واحد از خون اهدایی را اهدا کنندگان مستمر به بیماران هدیه کردند.

سخنگوی سازمان انتقال خون افزود: بیشترین خون اهدایی از گروه O+ بود که بیش از 34 درصد خون به دست آمده را تشکیل داده است، همچنین پس از آن گروه خون A+ با بیش از 27 درصد خون اهدایی بیشترین فراوانی را داشت.

حاجی بیگی گفت: در دوماه اخیر استان تهران با بیش از 17 درصد بیشترین مشارکت را در تامین خون کشور داشته است و پایتخت نشینان بیش از 74 هزار و 600 واحد خون اهدا کرده اند. همچنین بعد از تهران، استان خراسان رضوی و استان فارس با نزدیک به 7 درصد، بیشترین سهم را در تامین خون کشور عهده دار شدند.

وی ادامه داد: طی دو ماه گذشته شاخص اهدای مستمر در کشور بیش از 55 درصد بود که استان سمنان با بیش از 66 درصد در این شاخص از سایر استان ها پیشی گرفت. همچنین استان های یزد و قم با 65 درصد رتبه بعدی را به دست آوردند.

وی تاکید کرد: در دو ماه نخست سال جاری، تعداد 19 هزار و 28 واحد خون توسط بانوان کشور به بیماران اهدا شد و این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 16 درصد افزایش داشته است.

سخنگوی سازمان انتقال خون افزود: میزان اهدای خون بانوان در استان کهگیلویه و بویراحمد طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 127 درصد رشد داشته و آمار اهدای خون بانوان در این استان از 101 واحد در دوماهه سال 1402 به 229 واحد در دوماهه سال جاری رسیده است.

حاجی بیگی خاطرنشان کرد: هنوز برای رسیدن به شاخصی که در خور بانوان کشورمان باشد، فاصله زیادی داریم، اما افزایش این شاخص نشان می دهد که تلاش ها و فرهنگسازی هایی که انجام شده مسیر را به درستی طی می کند و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد نقش آفرینی بیشتر بانوان در عرصه اهدای خون باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیشترین خون اهدایی از گروه های O+ و A+/ تهران پیشتاز در اهدای خون" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیشترین خون اهدایی از گروه های O+ و A+/ تهران پیشتاز در اهدای خون"، کلیک کنید.