بیشترین آمار مرگ ومیر و از کارافتادگی به بیماری های قلب و عروق برمی گردد

بیشترین آمار مرگ ومیر و از کارافتادگی به بیماری های قلب و عروق برمی گردد

مجله gcorg/خراسان رضوی معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیشترین آمار مرگ ومیر و از کارافتادگی ما به بیماری های قلب و عروق برمی گردد.

حسین فرشیدی امروز، 24 فروردین ماه، در کنگره بین المللی بیماری های مادرزادی قلب کاسپین که در مجتمع شهدای سلامت برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه بیشترین آمار مرگ ومیر و از کارافتادگی ما به بیماری های قلب و عروق برمی گردد.

وی افزود: امروز بیش از 45 درصد موارد مرگ ناشی از بیماری های غیر واگیر به بیماری های قلب و عروق مربوط می شود، بنابراین باید اهمیت دوچندانی به نقش پیشگیری در بیماری های قلب و عروق داشته باشیم.

فرشیدی با بیان اینکه در سال 1402 پویش ملی سلامت را راه اندازی کردیم، عنوان کرد: این پویش به دو عامل خطر مهم فشار خون و دیابت توجه دارد. حاصل این پویش نشان داد ما در یک موضوع مشکل داریم و آن هم سواد سلامت و آگاهی نسبت به عوامل خطرآفرین است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: ما در شرایطی قرار داریم که همه شاهد تنش آفرینی رژیم کودک کش اسراییل در منطقه هستیم. این موضوع باعث می شود مناسبت های بین المللی ما نیز تحت تاثیر قرار گیرد اما در این شرایط بزرگوارانی دعوت مشهدی ها را لبیک گفتند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه ها وظیفه تولید علم را دارند، تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی و انجمن های علمی نیز باید در کنار دانشگاه ها باید مشکلات سلامت را حل کنند. شبکه های تحقیقاتی نیز باید در کنار هم برای مشکلات مردم راهکار پیدا کنند. بیش از 20 استان در این همایش همکاری دارد. ما باید موسسات علمی را برای حل مشکلات سلامت مردم در کنار هم داشته باشیم.

فرشیدی گفت: مشهد از نظر سلامت بین المللی در کشور نقش پررنگی دارد و شاهد حضور مسافران خارجی زیادی در طی سال در مشهد هستیم که می توانند خدمات بین المللی را بهتر اجرا کنند. مشهد یکی از قطب های بسیار مهم پذیرش بیماری های بین المللی است که این همایش ها می توانند این بخش را تقویت کند.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیشترین آمار مرگ ومیر و از کارافتادگی به بیماری های قلب و عروق برمی گردد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیشترین آمار مرگ ومیر و از کارافتادگی به بیماری های قلب و عروق برمی گردد"، کلیک کنید.