بازدید معاون اول قوه قضاییه از مرکز پایش هوشمند خدمات سازمان ثبت اسناد

بازدید معاون اول قوه قضاییه از مرکز پایش هوشمند خدمات سازمان ثبت اسناد

معاون اول قوه قضاییه از مرکز پایش هوشمند خدمات دیجیتال ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بازدید کرد.

به گزارش مجله gcorg، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی صبح امروز چهارشنبه (26 اردیبهشت ماه) به همراه حسن بابایی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ستار هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت از مرکز پایش هوشمند خدمات دیجیتال ثبتی سازمان ثبت بازدید کرد.

حجت الاسلام خلیلی در این بازدید ضمن تشکر از همکاران ثبتی اظهار کرد: در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور کار بزرگی انجام شده است آن چیزی که امروز به عنوان یک دانش تولید می شود را به نحو صحیح استفاده کرده اید و به مردم که مراجعات بی شماری داشتند به سهولت خدمات ارایه می کنید.

حسن بابایی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بازدید معاون اول قوه قضاییه از محل مرکز پایش هوشمند خدمات دیجیتال ثبتی سازمان ثبت، گفت: امروز سند الکترونیک با حضور معاون اول قوه قضاییه رونمایی شد و این امر یک تحول و انقلابی در حوزه ثبتی است و اسناد الکترونیک با مدیریت و ابتکار معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت این کار انجام شد. 9 شرکت دانش بنیان شبانه روز فعالیت کردند تا این سند الکترونیک را آماده کنند.

وی افزود: ایران جزو معدود کشورهایی شد که داری این فناوری در حوزه اسناد الکترونیک است و فقط 10 کشور موفق شده اند در حوزه اسناد به این شکل عمل کنند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تمام اسناد استان البرز از امروز به صورت الکترونیک صادر خواهد شد و ظرف یک هفته آینده اسناد صادره تمام کشور به صورت الکترونیک خواهد بود. 

ستار هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت نیز ضمن ارایه آخرین دستاوردهای سکوی خدمات دیجیتال ثبتی، اظهار کرد: پس از یک تلاش بی وقفه در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شاهد به بار نشستن سند الکترونیکی با استفاده از آخرین دستاوردهای فناورانه بشری هستیم. ساختار سند الکترونیک اسناد رسمی پیچیدگی های خاص خود را دارد و در بحث سند الکترونیک باید ویژگی هایی اعم از خدشه ناپذیر بودن سند، غیرقابل انکار بودن توسط صادرکننده، غیرقابل جعل و دستکاری، غیر قابل ویرایش، تحویل برخط به صاحب سند، سهولت دسترسی مردم، همچنین قابلیت اصالت سنجی آفلاین و آنلاین را داشته باشد. 

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت گفت: در بحث سکوی خدمات یکپارچه ثبتی، سند الکترونیک را در استان البرز از امروز آغاز کرده ایم و زمانی که افراد به دوایر ثبتی برای صدور سند مراجعه می کنند و سند صادر می شود پیامکی حاوی لینکی برای افراد ارسال می شود و افراد از طریق لینک به سکوی کاتب هدایت می شوند و افراد می توانند، سوابق ثبتی خود و اسناد الکترونیکی که در سامانه کاتب وجود دارد را ملاحظه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به امضایی که در قالب یک کیو آر کد برای اسناد الکترونیکی در نظر گرفته ایم افراد می توانند با اسکن کردن کیو آر کد اطمینان حاصل کنند که سند اصالت دارد و آخرین وضعیت سند را به صورت برخط ملاحظه کنند.

وی گفت: پلتفرم کاتب به آدرس الکترونیکی Kateb.ir جامع ترین و آسان ترین روش استفاده از خدمات غیرحضوری ثبتی به صورت 24 ساعته و شبانه روزی به شهروندان است و کاربران با شماره گیری کد دستوری #2282* می توانند به آن دسته از خدماتی که در این بستر تعریف شده، دسترسی پیدا کنند.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید معاون اول قوه قضاییه از مرکز پایش هوشمند خدمات سازمان ثبت اسناد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید معاون اول قوه قضاییه از مرکز پایش هوشمند خدمات سازمان ثبت اسناد"، کلیک کنید.