افزایش غیر منطقی تعرفه برق با شعار سال هم خوانی ندارد – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

افزایش غیر منطقی تعرفه برق با شعار سال هم خوانی ندارد - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، تیمور پورحیدری پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت با اشاره به مقوله تعیین سقف ارزی اظهار کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی موجود که نیازمند منابع ارزی برای خرید مواد اولیه به ویژه افزایش میزان تولید در اجرای طرح توسعه هستند با چالش جدی روبرو خواهند بود.

وی با بیان اینکه واحدهای جدیدالاحداث چون سابقه فعالیت ارزی نداشتند دچار چالش می شوند، افزود: در این زمینه وزارت صمت با پیگیری های مستمر و الزام به ثبت برنامه تولید از سوی واحدهای صنعتی تمرکز خود را بر امین ارز بخش تولید و بازرگانان مربوط به شرکت های تولیدی قرار داده است.

مدیر کل صنعت معدن و تجارت گیلان با تشریح صف دریافت ارز در بانک مرکزی که طولانی بوده و تا دو ماه طول می کشد، اضافه کرد: برای تامین سرمایه در گردش با توجه به نوسانات قیمتی نیازمند تسهیلات مناسب با زمان بازپرداخت بیش از 2 سال هستیم.

وی افزود: شنیده ها حاکی از این است که سود تسهیلات بانکی به 31 تا 39 درصد در حال افزایش هست و بانک ها از هم اکنون به صورت غیررسمی به مشتریان اعلام می کنند که می توانیم تسهیلات بدهیم.

پور حیدری با تاکید بر اینکه بیش از 140 طرح صنعتی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد به بالا منتظر تسهیلات مناسب بانکی هستند که طرح خود را تکمیل و به بهره برداری و اشتغال برسانند، گفت: ابلاغ تسهیلات جدید به صورت فوری می تواند کارگشا باشد و برای تحقق اهداف شعار سال کمک کند.

مدیر کل صنعت معدن و تجارت گیلان با ابراز تاسف از اینکه تولید و صنعت گیلان در ابتدای سال؛ دچار سانحه برق گرفتگی شدید شد، افزود: افزایش غیر منطقی و غیر کارشناسانه تعرفه برق آن هم بیش از 900 درصد، با شعار سال همخوانی ندارد و کارخانجات را با چالش اساسی مواجه می کند.

وی با تشریح وضعیت کارخانه ها در پی افزایش تعرفه ها ادامه داد: کارخانه آردی که 38 میلیون ماهانه هزینه برق پرداخت می کرد اکنون باید 480 میلیون پرداخت کند در غیر این صورت برق قطع می شود، بنابراین طبعاً آرد گران و مصرف نهایی نان و کلوچه و کیک و صنایع وابسته آن نیز گران عرضه می شود.

پورحیدری اضافه کرد: علیرغم چالش قطع و زمان بندی مصرف برق صنایع در ایام گرم پیش روی سال، افزایش تعرفه تحت عنوان ترانزیت، نیز مزید بر علت قطع برق در فصل گرما است که واقعاً برای جامعه بزرگ صنعتی ما رنج آور شده است.

مدیر کل صنعت معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه مشکل کمبود اراضی صنعتی به ویژه در مرکز استان هم یک چالش حل نشده است، تصریح کرد: امور اراضی و منابع طبیعی استان باید نقاط و زون هایی را برای ایجاد شهرک های صنعتی جدید اعلام کنند.

پورحیدری بر ضرورت تخصیص تسهیلات جدید به کسب و کارهای خرد و تولیدی صنفی اشاره کرد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است، افزود: بیش از 17 هزار واحد تولیدی صنفی در حاشیه و داخل شهر استان به صورت کارگاهی مشغول فعالیت هستند ولی مسیر اعطای تسهیلاتی برایشان مشخص نشده و در قالب کارگروه رونق تولید دیده نشده اند.

وی افزود: موضوع تامین زمین مناسب برای احداث یک میدان میوه و تره بار مطلوب با قابلیت های همچون پارکینگ، بازارچه خرده فروشی، فروشگاه های بزرگ توزیع کننده اقلام اساسی، انبار، سردخانه علی رغم مصوبه تنظیم بازار و تشکیل یک جلسه در حوزه معاونت امور عمرانی ابتر مانده است، که عمده مشکل موجود تامین زمین مناسب برای احداث این زیرساخت مهم بازرگانی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش غیر منطقی تعرفه برق با شعار سال هم خوانی ندارد – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش غیر منطقی تعرفه برق با شعار سال هم خوانی ندارد – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.