37 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بورسیه صنعتی شدند

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری:

37 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بورسیه صنعتی شدند

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 37 هزار دانشجو در سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی بورسیه صنعتی شدند، اگر دانشجو درس می خواند، باید نسبت به نیاز صنعت جامعه آموزش ببیند سپس آن ها پس از فارغ التحصیلی با نیاز صنعت مطابقت دارند.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری مجله gcorg، مجید مشکینی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در نشستی که تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و خانه معدن ایران منعقد شد، اظهار کرد: یکی از وظایف های اصلی دانشگاه تربیت قوه عاقله کشور است و این قوه عاقله باید تمام تلاش خود با فکر به آینده و درس از امروز برای آینده کشور به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه رشد کمی تربیت قوه عاقله زیاد؛ اما رشد کیفی آن کم بوده است، عنوان کرد: در این خصوص لفظ ناترازی بسیار زیاد بود.

مشکینی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید تصمیم های جدی اخذ کرده است، ادامه داد: درصدد هستیم از آموزش صفر و آموزش محوری خارج شویم، زیرا اگر روند چهل و پنج سال پیش خوب بود، الان دچار مشکلات نمی شدیم، بنابراین مهارت آموزی اهمیت ویژه ای دارد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در رشته های علوم پزشکی تقریبا نیروی بیکار نداریم، اظهار کرد: دانشگاه آزاد آموزشی که می دهد، باید فیلد عملیلتی داشته باشد؛ لذا ضروری است که عملیات آموزشی، پژوهش و مهارت را در کنار هم داشته باشیم.

وی با اشاره به طرح پویش، تصریح کرد: 37 هزار دانشجو در سال گذشته بورسیه صنعتی شدند. اگر دانشجو درس می خواند، باید نسبت به نیاز صنعت جامعه آموزش ببیند. سپس آن ها پس از فارغ التحصیلی با نیاز صنعت مطابقت دارند.

مشکینی با بیان اینکه رویکرد دوم دانشگاه آزاد اسلامی ورود به فیلدهای مختلف است، عنوان کرد: همچنین درصدد است که فیلدهای مختلف را ایجاد کند و به آن وارد شود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی  با بیان اینکه دانشگاه آزاد معدن را اولویت قرار داده است، ابراز کرد: ناترازی بزرگی در کشور وجود دارد و  میزان معدن کشور 7 برابر نسبت به جمعیت دنیا بیشتر است. قوه عاقله کشور در برخی از موارد  برعکس عمل می کنند و متوجه شدیم که رشته های کشاورزی با 4 هزار هییت علمی افت شدیدی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه کشاورزی نبض امنیت کشور است، ادامه داد: نزدیک به 300 هزار دانشجو پذیرش شده است؛ اما  200 نفر در رشته فیزیک دانشجو داشتیم و این نشان دهنده افت رشته های علوم پایه است.

مشکینی با اشاره به اهمیت ایجاد انگیزه، اظهار کرد: نیمی از دانشجویان دانشگاه آزاد در چند رشته از جمله حقوق، روانشناسی و حسابداری هستند، زیرا خروجی بهتری از لحاظ مالی دارد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد ادامه داد: این دانشگاه یک دانشگاه اجتماعی است و خود را در قبال جامعه مسیول می داند. دانشگاه مبدا همه تحولات است؛ اما تنها نمی تواند این فعالیت را انجام دهد، بنابراین باید با استفاده از نهاد اجتماعی از جمله معدن این فعالیت را محقق کند.

به گفته وی، دانشگاه آزاد اسلامی خود را مکلف می داند که در معرض نیازهای دانشگاه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید به دو دسته از جمله دولتمردان، چگونگی مشارکت مردم و آموزش آن ها توجه ویژه ای داشته باشد و ورود پیدا کند، اظهار کرد: در 400 نقطه کشور پایگاه دارد؛ بنابراین این دانشگاه بسیار مفیدتر از دانشگاه های دیگر می تواند عمل کند.

مشکینی با بیان اینکه مقررات دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر دانشگاه ها سهل تر است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه نسبت به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایجاد رویه های جدید و نوآورانه پیشرو است، زیرا به شیر نفت وابسته نیست.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری افزود: آماده ایم تا پژوهشگاه های معدن را وارد دانشگاه کنیم تا به درد صنعت و جامعه بخورد.

وی با بیان اینکه آماده ایم با یکپارچگی سیستم پژوهشی هوش مصنوعی را به سیستم اضافه کنیم، ابراز کرد: تا بتوانیم دریابیم دانشجویان چگونه پژوهش می کنند و هر آنچه که دانشگاه می تواند ارزش افزوده کند را اجرا کنیم.

مشکینی با اشاره به اعضای هییت علمی، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت دانشگاه بیشترین استفاده را کنیم. مهم ترین قسمت تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "37 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بورسیه صنعتی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "37 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بورسیه صنعتی شدند"، کلیک کنید.