کمدی جدید تلویزیون خون اژدها را می شوید

کمدی جدید تلویزیون خون اژدها را می شوید

مجموعه تلویزیونی «هفت سر اژدها» با نمایش 10 صحنه قتل، یکی از پرخون ترین سریال های سیما در سال های اخیر بوده است. پیشتر حجم بالای خشونت در اغلب مجموعه های نمایش خانگی مورد انتقاد بود که حالا البته با لحاظ کردن درجه بندی سنی، این خشونت با نمایش یک سریال سیاسی اجتماعی در تلویزیون هم مشاهده می شود.

به گزارش مجله gcorg، مجموعه تلویزیونی «هفت سر اژدها» که سه شنبه این هفته با پخش قسمت پنجاه و یکم به پایان رسید، با نمایش تعداد قابل توجهی قتل، از این لحاظ یکی از خشن ترین محصولات تلویزیون طی سال های اخیر لقب می گیرد.

ضمن اینکه با پایان پخش این سریال، طنز تلویزیونی «بدل» به کارگردانی علیرضا مسعودی به عنوان جایگزین معرفی شده که بنا بر ژانر و داستان، بیننده را به فضایی کاملا متفاوت از هفت سر اژدها خواهد برد. بدل از امشب جمعه (28 اردیبهشت ماه) هر شب حوالی ساعت 20 و 30 دقیقه روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

بر اساس بررسی خبرنگار مجله gcorg، طی 51 قسمت این سریال، چگونگی به قتل رسیدن 10 نفر از شخصیت های سریال به صورت مستقیم در قاب تلویزیون نمایش داده شد تا به طور میانگین، در هر پنج قسمت این سریال، کشته شدن یک شخصیت به تصویر کشیده شده باشد. این جنایت ها به اشکال متنوع، از جمله حمله با چاقو، تصادف با خودرو، شلیک مستقیم به سر یا سینه و استفاده از قرص یا آمپول مرگبار رخ داد.

علاوه بر این 10 قتل، شمار قابل توجهی درگیری خشونت بار نیز تصویر شد که از جمله آن ها می توان تصادف عمدی منجر به کمای طولانی، شکنجه، شکستن استخوان در درگیری بدون سلاح و… اشاره کرد. البته تقریبا در همه این صحنه ها، هشدار رده بندی سنی +13 در گوشه پایین درج شد.

در این زمینه بخوانید: 

مجید واشقانی: هیچ بازیگری نیست که به ایفای نقش آقازاده مفسد بگوید نه!

«هفت سر اژدها» کدام آقازاده را تصویر می کند؟

خطوط قرمزی که «هفت سر اژدها» رد کرد

پاسخ صداوسیما به نظام پرستاری درباره سریال «هفت سر اژدها»

از دیگر نکات قابل توجه «هفت سر اژدها» در ایام پخش می توان به شمار زیادی ارجاعات این اثر به وقایع سیاسی و اقتصادی دهه های 80 و 90 اشاره کرد که بر اساس برخی جزییات، به نظر می رسید با تغییر نام، تعدادی از پرونده های فساد اقتصادی این سال ها را روایت می کند. برخی رسانه ها نیز با کنار هم گذاشتن این جزییات، از ارجاعات سیاسی این اثر رمزگشایی کردند.

در این سریال که تولیدی طولانی داشت، حمید صفت رپر مشهور زیرزمینی و شاهین فرهنگ روانشناس شناخته شده به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفتند و هم صفت رپ خواند و هم فرهنگ به بیان نکاتی در باب خانواده پرداخت. شکستن دیوار چهارم توسط یکی از شخصیت های سریال و ضبط تصاویری با حضور بازیگر زن بی حجاب در داخل مرزهای کشور، از جمله دیگر اتفاقات کم سابقه «هفت سر اژدها» بود که در شبکه های اجتماعی نیز بازتاب یافت.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمدی جدید تلویزیون خون اژدها را می شوید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمدی جدید تلویزیون خون اژدها را می شوید"، کلیک کنید.