کلر سیمون نوبلیست فرانسوی را سوژه فیلمش کرد

کلر سیمون نوبلیست فرانسوی را سوژه فیلمش کرد

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg، کلر سیمون کارگردان کهنه کار فرانسوی، که مستند «ابتدایی» او در بخش نمایش ویژه جشنواره کن امسال برای اولین بار نمایش داده شد، در حال ساخت فیلمی درباره آنی ارنو نویسنده برنده جایزه نوبل 2022 با عنوان «شما از ما حرف می زنید» است.

این مستند به واکنش دانش آموزان دبیرستانی و دانشگاهی به نوشته های ارنو تمرکز دارد و به سفارش یک برنامه تلویزیونی کشور فرانسه به عنوان «کتابفروشی بزرگ» که تاثیر زیادی بر فروش کتاب در فرانسه دارد، ساخته می شود.

مجله gcorg نوشت:سیمون همچنین در حال آماده سازی 2 پروژه داستانی است؛ یکی «من پدرم هستم» که با الهام از خاطره پدرش ساخته می شود و دیگری یک فیلم کودکانه هنوز بدون عنوان درباره پسری که با پدر معلولش زندگی می کند.

این فیلمساز کهنه کار در جدیدترین مستندش «ابتدایی» که یکی از چند مستندی است که در مکانی آموزشی یا در اطراف آن ساخته شده، با رویکردی صمیمی و اجتماعی به یک مدرسه ابتدایی عمومی در حومه ایوری در حومه پاریس رفت تا چالش های روزانه آموزش، ارتباطات و درگیری را در فیلمی ملایم با طنز و در عین حال گزنده تصویر کند. وی به مساله مطرح سیستم فشرده مدارس دولتی فرانسه از طریق تصاویر پر جنب و جوش آن از فعالیت ها در کلاس درس و زمین بازی پرداخت. وی سال پیش به تاثیر مراقبت های بهداشتی در مستند «بدن ما» پرداخت که وقتی ساخته شد که او متوجه شد به سرطان مبتلا شده و خودش را سوژه فیلمش کرد. این فیلم در هفتاد و سومین جشنواره بین المللی فیلم برلین نمایش داده شد.

جدیدترین فیلم داستانی وی در سال 2021 با عنوان انگلیسی «می خواهم درباره دوراس صحبت کنم» و عنوان فرانسوی «تو فقط مرا می خواهی» است.

کلر سیمون فیلمنامه نویس، بازیگر، فیلمبردار، تدوینگر و کارگردان فرانسوی متولد 1955، در خانواده ای نویسنده و نقاش بزرگ شد و در رشته مردم شناسی تحصیل کرد و زبان عربی و بربری را فراگرفت و با کارآموزی به عنوان تدوینگر برای کار در سینماتک الجزیره وارد کار سینما شد. وی کارش را در دهه 1980 با ساختن فیلم های کوتاه داستانی شروع کرد.

وی که جایزه لژیون دونور فرانسه را دریافت کرده در دسامبر 2023، همراه با 50 فیلمساز دیگر، از جمله چهره هایی بود که نامه سرگشاده ای را امضا کرد که در لیبراسیون منتشر شد و خواستار آتش بس و پایان دادن به کشتار غیرنظامیان در تهاجم اسراییل به نوار غزه و ایجاد یک کریدور بشردوستانه برای کمک های بشردوستانه بود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلر سیمون نوبلیست فرانسوی را سوژه فیلمش کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلر سیمون نوبلیست فرانسوی را سوژه فیلمش کرد"، کلیک کنید.