ستاره‌های ناکام المپیک – مجله gcorg

برخی از ورزشکارانی که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو توانستند موفق ظاهر شوند، سه سال بعد نتوانستند حتی جواز حضور در المپیک پاریس را به دست اورند چه برسد به این که بخواهند از عنوان قبلی خود دفاع کنند.

به گزارش مجله gcorg، ترکیب کاروان ایران برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس در حال کامل شدن است و در این دوره شاهد غیبت ستاره‌هایی هستیم که نتوانستند جواز حضور در المپیک پاریس را به دست آورند.

این ستاره‌ها در المپیک ۲۰۲۰ توکیو خود را مطرح کردند اما موفق نشدند روند موفقیت‌شان را ادامه دهند و چهره‌های المپیکی ناکام در این دوره لقب گرفتند.

کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو صاحب سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز شد. تنها مدال‌آوران نقره و برنز در المپیک پاریس هم حضور دارند و طلایی‌هایی ایران حتی جواز حضور در المپیک را به دست نیاوردند.

وضعیت مدال‌آوران المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای حضور در المپیک پاریس:

ستاره‌های ناکام المپیک

 طلا

سجاد گنج‌زاده در کاراته: مسابقات کاراته تنها در المپیک توکیو حضور داشت و این رشته در المپیک پاریس نیست.

محمدرضا گرایی در  کشتی فرنگی: او در یک رقابت داخلی به سعید اسماعیلی باخت و المپیک پاریس را از دست داد.

جواد فروغی در تیراندازی: او در المپیک توکیو توانست با گرفتن مدال طلا، تاریخ‌سازی کند اما در المپیک پاریس حتی موفق به گرفتن سهمیه هم نشد.

نقره

حسن یزدانی در کشتی آزاد: یزدانی با وجود جراحی کتف که انجام داد توانست در تورنمنت مجارستان مدال طلا بگیرد و نماینده ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک پاریس باشد. او یک طلا و یک نقره المپیک دارد و برای سومین مرتبه به المپیک می‌رود.

علی داودی در وزنه‌برداری: داودی توانست برای المپیک پاریس هم سهمیه دسته فوق سنگین را بگیرد. او در برای گرفتن دومین مدال المپیک خود رقابت سنگینی را با سه وزنه‌بردار گرجستان، بحرین و ارمنستان دارد.

برنز

امیرحسین زارع در کشتی آزاد : زارع برای المپیک پاریس هم توانست سهمیه بگیرد و از شانس‌های اصلی کسب مدال طلا برای ایران محسوب می‌شود.

محمدهادی ساروی در کشتی فرنگی: ساروی نیز نماینده ایران در المپیک پاریس است.

جدا از طلایی‌ها نفراتی بوده‌اند که در المپیک توکیو عملکرد خوبی از خود به جا گذاشتند اما در در المپیک پاریس غیبت دارند:

ستاره‌های ناکام المپیک

نازنین ملایی در قایقرانی: ملایی در المپیک توکیو توانست برای اولین‌بار رویینگ ایران را به فینال B برساند و با کسب مقام یازدهمی المپیک، تاریخ‌سازی کرد. او در انتخابی تیم ملی شرکت نکرد و در نهایت به انتخابی المپیک اعزام نشد و المپیک را از دست داد.

دانیال شه‌بخش در بوکس: او با گرفتن مدال قهرمانی جهان تاریخ‌سازی کرد و در المپیک توکیو هم حضور داشت که تا مرحله یک هشتم نهایی پیش رفت. شه‌بخش برای المپیک پاریس موفق به گرفتن سهمیه نشد.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ستاره‌های ناکام المپیک – مجله gcorg" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ستاره‌های ناکام المپیک – مجله gcorg"، کلیک کنید.