اپه و فلوره ایران به دنبال سهمیه المپیک؛ پایان انتظار 48 ساله؟

اپه و فلوره ایران به دنبال سهمیه المپیک؛ پایان انتظار 48 ساله؟

شمشیربازی ایران هنوز هم به دنبال گرفتن سهمیه المپیک پاریس در اسلحه های دیگر است و سال های زیادی از آخرین حضور اپه و فلوره ایران در بازی های المپیک می گذرد.

 به گزارش مجله gcorg، شمشیربازی ایران در المپیک 2024 پاریس یک سهمیه تیمی در سابر مردان دارد. با این حال پرونده گرفتن سهمیه در شمشیربازی بسته نشده است و اسلحه های دیگر از هشت اردیبهشت در امارات باید برای گرفتن سهمیه قاره آسیا تلاش کنند.

اپه و فلور ه ایران آخرین مرتبه ای که حضور در بازی های المپیک را تجربه کرده اند مربوط به 48 سال پیش است که در المپیک 1976 مونترال حضور داشتند.

پس از آن شمشیربازی در شش دوره موفق به حضور در المپیک نشد و از المپیک 2012  لندن نیز تنها سابر مردان جواز حضور در این بازی ها را به دست آورده است.

اسلحه اپه مردان و زنان، فلوره مردان و زنان و سابر زنان در مسابقات زون آسیا به دنبال گرفتن سهمیه هستند و فرد قهرمان در این مسابقات می تواند سهمیه این قاره را به دست آورد.

فدراسیون پیش از این اعلام کرده زنان شانس گرفتن سهمیه المپیک را دارند و به نظر می رسد یکی از این شانس ها نجمه سازنجیان باشد که برای سومین مرتبه به مسابقات انتخابی المپیک اعزام می شود. این ورزشکار در انتخابی المپیک ریو و توکیو هم دنبال گرفتن سهمیه سابر زنان بود که به آن نرسید و باید دید در این دوره می تواند طلسم نگرفتن سهمیه را بشکند یا خیر.

وضعیت رقبای شمشیربازان ایران در مسابقات زون آسیا:

اسلحه اپه مردان

نماینده ایران : محمد اسماعیلی

آخرین عملکرد در مسابقه رسمی بین المللی: در مرحله یک سی و دوم نهایی قهرمانی آسیا 2023 حذف شد.

اسلحه اپه زنان

نماینده ایران: ریحانه رضایی

آخرین عملکرد در مسابقه رسمی بین المللی:در مرحله یک سی و دوم نهایی قهرمانی جوانان آسیا 2024 حذف شد.

اسلحه فلوره مردان

نماینده ایران: علی امینی

آخرین عملکرد در مسابقه رسمی بین المللی: مرحله یک شانزدهم نهایی قهرمانی زیر 23 سال آسیا حذف شد.

اسلحه فلوره زنان

نماینده ایران: زهرا کارگر

آخرین عملکرد در مسابقه رسمی بین المللی: در مرحله یک سی و دوم نهایی قهرمانی جوانان آسیا 2024 حذف شد.

اسلحه سابر زنان

نماینده ایران: نجمه سازنجیان

آخرین عملکرد در مسابقه رسمی بین المللی: در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات گرجستان حذف شد.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اپه و فلوره ایران به دنبال سهمیه المپیک؛ پایان انتظار 48 ساله؟" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اپه و فلوره ایران به دنبال سهمیه المپیک؛ پایان انتظار 48 ساله؟"، کلیک کنید.