5 نکته از کن 2024؛ سهم اندک هالیوود تا تمرکز بر حضور سلبریتی ها

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg، هفتادوهفتمین دوره بزرگ ترین جشنواره سینمایی جهان، تا کمتر از یک ماه دیگر آغاز به کار می کند؛ دوره ای که طی آن برخی ویژگی ها نظیر نام های بزرگ و تمرکز بر روی سینمای اروپا، می تواند اتفاقات به مراتب بهتری را نسبت به دوره های اخیر رقم بزند. با این حال، این دوره کن، واجد ویژگی هایی است که در ادامه، به برخی از مهمترین آنها اشاره می کنیم.

1. برگ برنده کن امسال، رونمایی از آخرین ساخته فرانسیس فورد کاپولا است. مگالوپلیس (شهر خیلی بزرگ) 45 سال بعد از افتخارآفرینی اینک آخرالزمان که نخل طلا را برای کارگردانش به همراه داشت، در این فستیوال رونمایی می شود. سال گذشته بود که کن و ونیز، رقابت تنگاتنگی را برای رونمایی از قاتلان ماه گل مارتین اسکورسیزی آغاز کردند؛ رقابتی که در انتها به نفع کن تمام شد. این رقابت امسال بر روی فیلم کاپولا بوده است و دایره جشنواره هایی که خواهان رونمایی از این فیلم بودند نیز به بیش از 4 رویداد رسید. شاید به همین دلیل بود که مگالوپلیس چندین روز قبل، به نخستین فیلمی تبدیل شد که از آن به عنوان یکی از آثار بخش مسابقه کن امسال نام برده شد. در روزهایی که کاپولا در سوگ از دست دادن همسر خود به سر می برد، حضور او در کن 2024 می تواند تنور این دوره جشنواره را حسابی داغ کند.

2. فیلم افتتاحیه کن امسال، پرده دوم کوینتین دوپیوی فرانسوی است. نکته مهم این رخداد آن است که با توجه به حضور نسبتا کمرنگ بازیگران در دوره قبلی این جشنواره که به دلیل تاثیرات فرآیند اعتصاب بازیگران هالیوودی رقم خورد، حالا کن می خواهد از همان روز نخست، سوژه های فرش قرمز خود را حسابی ترند کند به همین دلیل قرار است فرش قرمز فیلم افتتاحیه با حضور انبوهی از بازیگران مشهور فرانسوی ازجمله آلن شابات، بنویی پویلوورد، ژان دوژاردن، آدل اگزارچوپولوس، لیا دراکر، بنوا ماگیمل، آناییس دموستیر، ونسان لاکوست، ژیل للوچ، ادوارد بایر و پیو مارمایی برگزار شود که بمب رسانه ای بسیارخوبی برای روز نخست این دوره از کن خواهد بود.

3. حضور دقیقه نودی فیلم جدید یورگوس لانتیموس از دیگر نکات کنجکاوی برانگیز کن امسال خواهد بود. لانتیموس که سال میلادی گذشته با بیچارگان، یک فصل جوایز رویایی را پشت سر گذاشت، حالا با انواع مهربانی، دنباله جاه طلبانه ای بر بیچارگان ساخته که می تواند در رقابت با چند فیلم مهم بخش مسابقه، اتفاق های خوبی را در کن امسال رقم بزند و در ادامه، افتخارات بسیاری را در سینمای 2024 بیافریند.

4. کن امسال به اندازه ای، نام بزرگ دارد که بخواهد برای سینمادوستان سراسر جهان حساسیت داشته باشد. در بخش مسابقه، حداقل 10 فیلم مهم وجود دارند. در این بخش، رقابت مگالوپولیس فرانسیس فورد کاپولا، پرنده آندریا آرنولد، امیلیا پرز ژاک اودیار، انواع مهربانی یورگوس لانتیموس، تخم مرغ عشق ژیل للوش، الماس وحشی آگاته رایدینگر، اوه، کانادا پل شریدر، لیمونوف: تصنیف کریل سربرنیکوف، پارتنوپ پایولو سورنتینو و کفن های دیوید کراننبرگ توجه بسیاری از سینمادوستان را به خود جلب می کند و می تواند ترکیب فصل جوایز امسال را تاحدودی از هم اکنون مشخص کند.

5 نکته از کن 2024؛ سهم اندک هالیوود تا تمرکز بر حضور سلبریتی ها

به گزارش ایرنا، دیگر بخش کنجکاوی برانگیز کن امسال، بخش فیلم های خارج از مسابقه است که شامل 4 فیلم است و ازقضا، هر 4 فیلم، آثاری وسوسه انگیز کن امسال به شمار می روند: فیوریوسای جورج میلر، افق، حماسه آمریکایی کوین کاستنر، او نامی ندارد چان پیتر هو سان و شایعات ایوان جانسون، گالن جانسون، گای مدین قطعا خبرهای بسیاری را از کن مخابره خواهند کرد.

5. با توجه به اتفاق های خوبی که برای فیلم های اروپایی کن 2023 ازجمله آناتومی یک سقوط و منطقه مورد علاقه در سطح بین المللی رقم خورد، طبیعی است که این جشنواره بخواهد برای جشنواره امسال، سهم کمتری از سینمای آمریکا داشته باشد علی الخصوص آن که فرآیند اعتصاب بازیگران و نویسندگان آمریکا طی سال گذشته، سبب تاخیر در تولید بسیاری از پروژه های هالیوودی شد. بنابراین کاملا طبیعی است که سهم هالیوود در کن 2024، به پایین ترین میزان خود طی یک دهه اخیر برسد.

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 نکته از کن 2024؛ سهم اندک هالیوود تا تمرکز بر حضور سلبریتی ها" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 نکته از کن 2024؛ سهم اندک هالیوود تا تمرکز بر حضور سلبریتی ها"، کلیک کنید.