کاهش معتادان متجاهر در پایتخت براساس مستندات – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

کاهش معتادان متجاهر در پایتخت براساس مستندات - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg، سرهنگ حسین باباپور، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: با توجه به وسعت و بعد آسیب‌های اجتماعی و لایه‌های پنهان و نهانی که در این زمینه وجود دارد، وظیفه ما این است که با برنامه‌ریزی و ایجاد برنامه‌های اثربخش اعم از برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت در این حوزه بتوانیم شرایط را به خوبی رصد کنیم و اقدامات قانونی انجام دهیم. در بحث آسیب‌های اجتماعی موضوعات مختلفی وجود دارد که یک موضوع آن اعتیاد است که در حوزه کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و ما در این زمینه انجام وظیفه می‌کنیم.

سرهنگ باباپور در ادامه با اشاره به اینکه موضوعات مختلفی در بحث مبارزه با مواد مخدر وجود دارد، اظهار داشت: مقابله، پیشگیری، ساماندهی معتادین متجاهر، کاهش مصرف و کاهش تقاضا از جمله موضوعاتی هستند که در بحث مبارزه با مواد مخدر مؤثر واقع می‌شوند. لذا ما تمام این مسیرها را به صورت همزمان پیگیری می‌کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران در ادامه با اشاره به اینکه برآوردهایی که از رصدهای عینی حاصل شده است؛ نشان می‌دهد رشد اعتیاد به رغم اینکه شاید در جهان افزایش پیدا کرده است در کشور ما کاهش داشته، گفت: در حال حاضر در تهران مانند گذشته مظاهر علنی مصرف و کلونی‌های اعتیاد مشاهده نمی‌شود. چه بسا محلاتی در سطح شهر تهران وجود داشتند که از شهرت کشوری برخوردار بودند اما حالا دیگر خبری از این موضوعات در سطح شهر تهران نیست.

وی افزود: در برخی مکان‌ها ممکن است به صورت جسته گریخته گزارشات و شکایاتی را داشته باشیم اما در بحث کلان با توجه به اینکه رصد عینی و حضوری داریم و گزارشات را از لایه‌های مختلف از مردم و نهادها دریافت می‌کنیم، وضعیت مطلوب است. در بخش گزارشات خبری که از سامانه ۱۱۰ دریافت می‌کنیم نیز به شدت شاهد این هستیم که گزارشات در این خصوص کاهشی شده است.

سرهنگ باباپور تاکید کرد: با ورود جدی شهرداری تهران در بحث آسیب‌های اجتماعی و اقداماتی که در خصوص ساماندهی معتادین متجاهر ذیل قرارگاه اجتماعی و مرکز رصد انجام شد، ظرفیت نگهداری معتادین متجاهر افزایش پیدا کرده است که در این زمینه جا دارد از شهرداری تهران تشکر کنم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش معتادان متجاهر در پایتخت براساس مستندات – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش معتادان متجاهر در پایتخت براساس مستندات – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.