مجید مجیدی تهیه کننده تیاتر شد

مجید مجیدی تهیه کننده تیاتر شد

آفتاب نیوز :

نمایش «روال عادی» به نویسندگی ژان کلود کری یر و ترجمه اصغر نوری به کارگردانی کیارش رُست از روز پنج شنبه 30 فروردین ساعت 18 در سالن چهارسوی مجموعه تیاتر شهر روی صحنه می رود.

در این نمایش طا ها محمدی، محمدرضا حیدری، ابوذر موسوی بیدلی، شیما خوش اقبال، مهدی موسوی، عطیه شبانی و ثنا میرزایی به ایفای نقش می پردازند.

مجید مجیدی کارگردان سرشناس و مطرح سینمای ایران نیز تهیه کننده این نمایش است.

ژان کلود کری یر نویسنده این نمایش از دهه 60 میلادی تا امروز، همواره به عنوان یکی از بزرگ ترین فیلم نامه نویسان سینمای جهان مطرح بوده است. وی در کنار فیلم نامه نویسی، به نوشتن نمایشنامه، رمان و اقتباس نیز پرداخته است. کریر نمایشنامه نویسی را از 1967 آغاز کرد و یک دوره طلایی و طولانی همکاری با پیتر بروک را پشت سر گذاشت که منجر به نمایشنامه ها و اقتباس های متعددی، چون «مجمع مرغان»، «تراژدی کارمن» و «روال عادی» شد.

مجید مجیدی نیز فعالیت خود را با بازی در تیاتر و سینما از دهه 60 شمسی آغاز کرد، وی با کسب 4 سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی در فیلم هایی، چون «بچه های آسمان»، «باران»، «بید مجنون» و «آواز گنجشک ها» در صدر رکوردداران این بخش در ادوار جشنواره فیلم فجر قرار دارد.

نمایش «روال عادی» روایتی از ملاقات یک کمیسر دولتی را با خبرچینی مظنون به خیانت است که متهم سعی دارد با تاکید بر وفاداری و ایمان حقیقی اش نسبت به حکومت از خود دفاع کند، اما این موارد در اعاده حیثیت وی هیچ اعتباری ندارند.

سایر عوامل این نمایش بدین ترتیب هستند:

مجری طرح: سمیرا کریمی، برنامه ریز: عسل پاشایی، دستیار اول کارگردان: مهدی موسوی دستیار کارگردان: ثنا میرزایی، منشی صحنه: عسل پاشایی، دراماتورژ بیان: بیژن بیابانی، طراح صحنه و لباس: کیارش رُست، دوخت لباس: منصوره محمدی، دستیار صحنه و لباس: عطیه شبانی، مدیر صحنه: پویا اسکندرزادگان، ساخت دکور: اسماعیل ناظمی موسیقی و انتخاب آثار: پندار آداب، طراح نور: امیرحسین سیَر دستیار نور: علی رضا کوزه گر، پوریا محسنی عکاس: محمدصادق زجویان، آرمین یعقوبی، مرضیه بازیار، نگین صمدی، مدیر تولید: علی زمانی، طراح پوستر و بروشور: محمدصادق زرجویان، ساخت تیزر: حمیدرضا محمدی، مشاور رسانه : امیر پارساییان مجله gcorg، روابط عمومی و تبلیغات: صدرا صباحی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجید مجیدی تهیه کننده تیاتر شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجید مجیدی تهیه کننده تیاتر شد"، کلیک کنید.